Twitter'da Yeni Dönem Geliyor

Dünyanın en büyük sosyal medya devleri arasında yer bulan Twitter'da yeni dönem geliyor. Twitter, tweetlerde deneysel bir sesli ek özelliğini kullanıma sunduktan sonra artık doğrudan mesajlarda sesli notlar gönderme özelliğini test ediyor.

Medya 28.09.2020, 20:20 29.09.2020, 18:08
Twitter'da Yeni Dönem Geliyor

Direkt Mesajlar (DM) için yeni bir sesli mesaj özelliğini test etmeye başlayan Twitter, sesli mesaj özelliği basit bir kullanıcı arayüzüne sahip olacak.Twitter ürün müdürü Alex Ackerman-Greenberg, The Verge’den Chris Welch’e 20 saniyelik bir sesli mesaj göndererek yeni özelliği duyurdu.

Kullanıcılar, yeni özelliğin kötüye kullanılması durumunda bir mesajı bildirme seçeneğine sahip olacak. Şu anda, insanlar doğrudan mesajlar yoluyla metin, GIF, resim ve video gönderebilir. Ackerman-Greenberg, özelliğin ilk olarak Brezilya'da test edileceğini açıklasa da, sesli mesaj özelliğinin sadece test bazında bile olsa diğer ülkelere ne zaman sunulacağına dair bir bilgi bulunmuyor.

Haziran ayında iOS için sesli tweetleri kullanıma sunduktan sonra Twitter, insanların doğrudan mesajlar yoluyla sesli mesaj kaydetmesine ve göndermesine izin verme fikrini denemeye devam ediyor.

Twitter, Sesli mesaj özelliği basit bir kullanıcı arayüzüne sahip olacağı, Mesaj sadece oynat-duraklat simgesi ve mesajı gönderen kişinin profilini içereceği, kaydedilmiş bir mesaj dinlenirken gönderen kişinin simgesi yanıp söneceği, Firma, doğal konuşma akışının bir parçası olarak bu mesajları göndermeyi kolaylaştırmak için bir hat içi kayıt deneyimi tasarlamayı hedeflediği belirtildi.

Sesli mesajlar Twitter için bir ilk olsa da, WhatsApp, Instagram ve ana şirketleri Facebook , doğrudan mesajlarda kullanılabilen sesli mesajlaşma özelliklerine zaten sahip bulunuyor.

Yorumlar (0)