Alexa

Twitter’dan en komik hashtagler

Twitter hashtag’in doğum günü olan 23 Ağustos’u #HashtagGunu ilan ederken en komik hashtagler şöyle sıralandı...

Twitter’dan en komik hashtagler

Bugün hashtagin 11.inci doğum günü. bunu kutlamak için Twitter bugünü uluslararası #HashtagGünü ilan etti.

23 Ağustos 2007 tarihinde Twitter’da doğan hashtag, son 11 sene içerisinde Twitter kullanıcılarının Tweet’lerini kategorize etme yöntemi olmakla kalmayıp, dilimizin ve bulunduğumuz dijital çağın en önemli sembolü haline geldi.

Dünyada her gün yaklaşık 125 milyon hashtag Twitter üzerinden paylaşılıyor. Bu vesileyle Twitter kullanıcıları dünyada olup biten herşeyden haberdar olup gündemde konuşulanları keşfedebiliyor.

Tam 11 sene önce bugün, Chris Messina @chrismessina Tweet’inde #barcamp yazarak ilk defa Twitter’da hashtag kullanmış insan oldu.

Geçen sene dünyada en çok kullanılan 10 hashtag şunlardı:

iheartawards

bestfanarmy

btsarmy

exol

premiosmtvmiaw

bts

ivotebtsbbmas

got7

bestboyband

exo

Geçen sene Türkiye’de en çok kullanılan hashtagler

Geçen yıl Türkiye’deki Twitter kullanıcıları, en fazla izledikleri diziler ve TV şovları hakkında konuştu ve bu elbette hashtaglere de yansıdı. Türkiye’de en çok kullanılan 10 hashtag, Adını Sen Koy, Söz gibi en çok izlenen diziler olurken bu dizilerin Erkan Meriç, Hazal Subaşı gibi popüler oyuncuları da çok fazla konuşularak hashtag olmayı başardı.En fazla kullanılan hashtag Adını Sen Koy dizisinin başrol oyuncularının adlarının kısaltması olan Zehöm oldu. Diziler ve şovlar hashtaglere yansırken Türkiye’nin en kalabalık şehri İstanbul da hashtag olarak Twitter konuşmalarının arasında yerini aldı.

zehöm

adınısenkoy

survivor2018

erkanmeriç

hazalsubaşı

siyahbeyazaşk

söz

asfer

istanbul

dreamtvdebüyükfinal

Bizi güldüren, paylaşmaya ve sohbete katılmaya iten anlar olsun, dünyamızı sarsan ve dayanışmayı gerektiren anlar olsun, hashtag dünyayı Twitter’da birleştiriyor.

Modası geçmeyen komik hashtagler

Hava durumları, politik krizler veya ünlü dedikoduları olsun, amaç gündemdeki olayları mizahi bir tonla yansıtmak ise hashtag üretmekte Twitter kullanıcılarının üzerine yok. Hashtag’in doğum günü şerefine Twitter’da yayınlanmış en komik hashtaglerden birkaç tanesini bu listeye ekledik:

#BadStockPhotosOfMyJob

Bir işyerinin internette bulunan profesyonel resimleri çoğu zaman insana gülünç gelebiliyor. Bu nedenle #BadStockPhotosOfMyJob hashtaginin hala gündemde olmasına şaşırmamak gerekiyor. Hashtagin altına Twitter kullanıcıları işyerlerinin komik resimlerini paylaşıyorlar.

#YouHadOneJob

Hepimizin birden fazla defa bu cümleyi kullanması gerekmiştir. Her zamanki gibi, Twitter bunu ayrı bir boyuta taşıyor. Kötü tasarımları, etkisiz müşteri hizmetlerini veya kendi hatalarını bile Twitter kullanıcıları dünyayla #YouHadOneJob hashtagi altında paylaşıyor.

#WorstFirstDate

İlk randevular… İlk randevular hakkında bu Tweetlerle kesinlikle ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Bu hashtagin asla eskimemesine hiç şaşırmamalı. #WorstFirstDate

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2018, 13:30
YORUM EKLE