Ülkü Ocakları Çağrıda Bulundu; Sosyal Medya Destek Verdi

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı tarafından "Silah Kullanımıyla" ilgili yaptığı çağrı sosyal medyada yankı buldu. Ülkü Ocakları samsun teşkilatının bu çalışması taktir topladı.

Medya 13.07.2017, 14:25 30.08.2017, 19:47
Ülkü Ocakları Çağrıda Bulundu; Sosyal Medya Destek Verdi

Düğün, nişan, asker uğurlaması gibi alanlarda eğlence amaçlı havaya kurşun atılmamasıyla ilgili  Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamalar Sosyal medya'da da ilgi gördü. Türkiye'nin en çok konuşulan konuları arasına giren bu çağrı;  EğlencedeSilahKullanma"  tabelasıyla Sosyal medya twitterde çok paylaşılanlar arasına girdi. 

Konu hakkında açıklama yapan Ülkü Ocakları Samsun Basın ve Sosyal Medya Sorumlusu Okan IŞIK," Türkler için silah bir eğlence aracı haline gelmiştir. Düğünde, nişanda, asker uğurlamasında kısacası her türlü eğlencede silah atılmaktadır. Bunu bir zevk yahut stres atma aracı olarak görmekte. Lakin havaya boş yere atılan  bu mermiler yüzden her yıl onlarda vatandaşımızı toprağa veriyoruz. Bu konuda duyarlılık oluşturmak için öncelikle basın açıklaması yayınladık. Dün gece 23.36'da da sosyal medya sitesi üzerinden, " Eğlencede SilahKullanma " tabelasıyla vatandaşlarımızın bu konu hakkında fikirlerini sorduk. Gece yarısında çoğu kişinin yatmış olmasına rağmen, öncelikle Samsun çapında başlattığımız tabela 22 dakika sonra tüm Türkiye'de  en çok konuşulan konular arasına girdi. Bu da gösteriyor ki halkımız gerçekten muzdarip. " dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)