Alexa

Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanından Büyük İddia!

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Karamahmutoğlu, 16 Nisan'da sandıktan evet çıkması durumunda "Evet çıkarsa insanlar kaçarcasına ülkeyi terk edecek" dedi.

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Karamahmutoğlu, sandıktan evet çıkması durumunda ülkeden kaçanların sayısının artacağını söyledi.

KRT'de Çağlar Cilara'nın konuk olduğu televizyon programında konuşan Karamahmutoğlu, 17 Nisan günü evet çıkması durumunda kendisininde doğrudan terörist olarak gözaltına alınabileceğini belirterek; "Böylesine antidemokratik bir kafa, böylesine ifade hürriyetine karşı olan bir kafa, böylesine ben merkezci olan bir kafanın eline bu şekilde denetimsiz, hukuki denetimden yoksun bir gücün verilmesinin ne kadar tehlikeli olduğunu kampanya sırasında sergiliyorlar aslında." dedi.

İdam tartışmalarının başlamasıyla birlikte yurt dışına doğru göç eden ailelerin sayısının arttığını, bunun resmi verilere göre 6 bin civarında olduğunu belirterek; "Bu rakam 'evet' çıkarsa kaçarcasına artar. Yani, 1979'da İran'daki Humeyni rejiminin ardından Şah Rıza Pehlevi yanlısı olan insanların kaçarcasına ülkeyi terk etmesi gibi Türkiye'den de bir kaçış başlar." dedi.

Karamahmutoğlu programda ayrıca anayasa değişiklik teklifinin FETÖ'nün milletvekilleri tarafından onaylandığını belirterek;  80 Ak Partili vekilin bylock kullandığını  "Meclis'teki FETÖ'ye mensup milletvekillerinin oylayarak geçirdiği bir tasarıya bizim evet dememiz isteniyor, buna evet demiyoruz" dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2017, 12:28
YORUM EKLE

banner325