"Ülkücümedya" Kimin?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından disiplin suçu işledikleri gerekçesiyle partilerinden ihraç edilen, MHP içerisinde “etkin bir muhalefet” yürüten gruba karşı sert tepki gösteren “Ülkücümedya” hakkında ağır ithamlara Selim Karadavut'tan cevap.

Medya 07.09.2017, 22:35 08.09.2017, 12:26
"Ülkücümedya" Kimin?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından disiplin suçu işledikleri gerekçesiyle partilerinden ihraç edilen, MHP içerisinde “etkin bir muhalefet” yürüten gruba karşı sert tepki gösteren “Ülkücümedya” hakkında ağır ithamlarara Ülkücümedya.com'un sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Selim Karadavut cevap verdi.

Sosyal medya ve internet medyası üzerinden “karalama kampanyası” bütün hızıyla devam ettiğini belirten Karadavut; "Ben ülkücüyüm. Benim Partim MHP’dir.  Hiç kimsenin savunduğum fikirlere ve onu temsil eden kuruma ve liderine hakaret etmesini normal karşılayamam." dedi.

Daha önce Ülkücü medya’nın Meral Akşener yanlısı olduğu ve Sinan Oğan’a karşı “Yıpratma Politikası” uyguladığı Oğan’ın sahip olduğu medya sitesinden belirtilmişti. Ülkücü Medya Sinan Oğan tarafından kendisine karşı “hakaret ve yalan haber” yaptığı gerekçesiyle mahkemeye verilmişti.

Son zamanlarda MHP camiasında merak edilen konulardan birisi haline gelen “ülkücümedya.com haber sitesi kimin” olduğuyla ilgili çeşitli rivayetler var.

Kapsamhaber olarak Ülkücümedya.com haber sitesinin kimin olduğu, ne zaman ortaya çıktığı hususunda bir araştırma yaptık Ülkücü medya haber sitesinin sahibi ve genel yayın yönetmenine ulaştık.

ÜLKÜCÜ MEDYA KİMİN?

Ülkücümedya.com’un sahibi ve genel yayın yönetmeni Selim Karadavut, Ülkücümedya.com haber sitesinin 07/07/2013 tarihinde kurulduğunu belirtti. Karadavut; Ülkücü medya'nin halen sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni olduğunu ve aslen yozgatli olup Ankara da ikametgah ettiğini belirtti. Asıl mesleğinin bilgisayarcılık olduğunu, ticari faaliyetleri arasında ise inşaat sektörü bulunduğunu kaydetti.

Karadavut ilk olarak gazetecilik mesleğine 2000’lerde başladığını,ülkücü olması hasebiyle 2013 tarihinde Ülkücümedya.com haber sitesini kurarak aktif şekildi gazetecilik yaptığını söyledi.

Kapsamhaber: Bazı haber sitelerinde ve sosyal medya sitelerinde Ülkücü medya ile çeşitli rivayetler var. Bunlardan birisi; Ülkücümedya.com’un sahibinin başkaları olduğu yönünde…

 HİÇ KİMSEYE VERECEĞİM HESAP YOK

Selim Karadavut: Ülkücümedya benim kurduğum ve çocuk gibi baktığım internet haber yayını yapan bir kuruluştur. Sahibi de, yayın yönetmeni de benim. Hiç kimseye vereceğim hesap yok. Sadece Allah’a ve adalete hesap veririm. Bunun dışında benim üzerimde, amirim, patronum veya haber sitesinin bir sahibi yok. Ben hiç kimsenin memuru değilim. Ayrıca hiç kimse bir şeyler yazmam için bana sponsor olmuyor. Ülkücümedya.com  ile uğraşan malum sitelerin işi sponsorluk alarak bizi karalamak.

Kapsamhaber: Ülkücümedya.com olarak habercilik üslubunuzu sert buluyor musunuz?

GEREĞİ GİBİ DAVRANIYORUZ

Selim Karadavut: Her yiğidin bir yoğurt yemesi vardır. Ben yoğurdu böyle yiyorum. Gördüğümüz bildiğimiz ve ihanet durumunda bir takım meselelere şefkatle yaklaşmamızı kimse beklemesin. Bizim yazdıklarımızdan çok yazmadıklarımız var. Ben ülkücüyüm. Benim Partim MHP’dir.  Hiç kimsenin savunduğum fikirlere ve onu temsil eden kuruma ve liderine hakaret etmesini normal karşılayamam. Hiç kimsenin göz göre göre benim de içinde bulunduğum hareketi bölme- parçalamak adına bir girişimde bulunamaz. Her kim böyle bir davranış içinde bulunursa bizde gerektiği gibi davranırız.

Kapsamhaber: internet sitenizle ve Yazarlarınızla ilgili çeşitli eleştiriler var.

Selim Karadavut: elbette eleştiri yapacaklar. Ben bunlara takılmıyorum. Beni veya ülkücümedya.com’u istedikleri gibi eleştirebilirler. Bu konuda sıkıntı yok. Yazarlarımız ülkücüdür. Onlara bir şey söylememize gerek yok. Her arkadaşımızın kendi köşesi var. Herkes kendinden ve yazdıklarından sorumludur. Onlar ne yaptığını ve ne yapacağını iyi bilen arkadaşlardır.

Kapsamhaber: Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

KAPALI ve GİZLİ BİR TARAFIMIZ YOK

Selim Karadavut: çok agresif bir haber sitesi olduğumuzu söylüyorlar. Bunu söyleyen ve söyletenler Ülkücümedya.com’dan korkuyor. Yaptığımız haberlerin yalan yanlış haberler olmadığını, gerçekleri yansıttığını bugün daha iyi görüyoruz. Dünkü söylediklerimiz ve yazdıklarımızın doğruluğu bugün ortaya çıkıyor. Bizim ne kadar haklı olduğumuzu yarınlarda daha iyi anlayacaklar. Benim telefonum ve adresim künyede bulunmaktadır. Kapalı ve gizli bir tarafımız yok. Her şeyimiz açık. Bu arada Teşekkür ederim kapsamhaber’e.

Kapsamhaber: Biz teşekkür ederiz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)