Yazar Cündioğlu'ndan tepki: evladı ölmeyen ölenin halinden anlar mı?

Edebiyatçı yazar Dücane Cündioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MHP lideri Devlet Bahçeli'ye yönelik sözler tepki toplamaya devam ediyor.

Medya 21.08.2015, 23:10 21.08.2015, 23:34
Yazar Cündioğlu'ndan tepki: evladı ölmeyen ölenin halinden anlar mı?

Edebiyatçı yazar Dücane Cündioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MHP lideri Devlet Bahçeli'ye hitaben "evladı olmayan" tabirini eleştirdi. MHP Lideri Devlet Bahçeli ne demişti:

'...TÜRGEV’e yapılan bağışları verilen ayrıcalıkları ne yapacağız? Bilal’in içinde olacağı sıfırlanan paraların hesabını sormayacak mıyız? Bu sürecin bir tarafında Bilal var. Versin Bilal’i alsın iktidarı.' demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne demişti:

"Kalkıp benim evladıma, ismiyle 'Bilal’i ver iktidarı al' bu ne biçim yaklaşımdır ya. Eğer benim oğlumun yaptığı bir yanlış varsa, yaptığı bir yolsuzluk varsa buna hesabı soracak olan yargıdır. Sen kimsin? Benim evladımla ilgili iktidar bağlantısını nasıl kurarsın. Nasıl böyle bir hakareti yaparsın? Ama evladı olmayanların böyle bir saygısızlığı yapmasından daha doğal bir şey olmaz" dedi.

Twitter hesabından Erdoğan'ın bu sözlerine tepki gösteren Cündioğlu, "Evladı olmayan olanın halinden anlamaz diyorsun, ya evladı ölmeyen ölenin halinden anlar mı?" diyerek hem Bahçeli için sözleri hem de şehitlerle ilgili sözlerine sert bir dille eleştirdi.

Cündioğlu'nun o tweeti şöyle:


Yorumlar (0)