Abdullah Karapıçak, Alparslan Türkeş'i, vefatının 24. Yılında Andı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, MHP Kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş'i, vefatının 24. yılında andı.

MHP 04.04.2021, 17:58 04.04.2021, 19:57
Abdullah Karapıçak, Alparslan Türkeş'i, vefatının 24. Yılında Andı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak yaptığı yazılı basın açıklaması ile MHP Kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş'i, vefatının 24. yılında andı.

Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş'in ülkücü-milliyetçi hareket ve Büyük Türk milleti için unutulmaz bir lider ve büyük bir değer olduğunu belirten Başkan Karapıçak, tüm dünyada yaşayan Türkler için de umut ve moral kaynağı olduğunu belirtti. 

Alparslan Türkeş için,"Türk milleti seni asla unutmayacaktır. Milliyetçi Ülkücü Hareket emanetine dünya durdukça sahip çıkacaktır" ifadelerine yer veren Abdullah Karapıçak, Milliyetçi Hareket Partisi'nin merhum Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in 24. ölüm yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajında,  "MHP ve Ülkücü Hareketin kurucu lideri, Türk Milletinin yetiştirdiği büyük asker, devlet adamı ve politikacı Başbuğ Alparslan Türkeş'in ebediyete irtihalinin üzerinden 24 yıl geçti. Milliyetçi Hareket Partisi,1997 yılının Mayıs'ında yapılan Olağanüstü Kurultay'da bayrağı Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'ye  devretmiştir. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, liderliğinde devralınan bayrak asla yere düşürülmemiş Başbuğumuzun emanet ettiği Ülkücü-Milliyetçi Davamız hep ileri taşınmıştır." dedi.

Alparslan Türkeş'in diktiği ülkü fidanının kök saldığını, boy verdiğini belirten Başkan Karapıçak, Başbuğun aziz hatırasının gönüllerde sonsuza dek canlı tutulacağı; omuzlarımıza yüklediği fikir, ülkü ve dava emanetinın nesiller boyunca devam edeceğini dile getirerek açıklamasını şöyle sürdürdü;

"Alparslan Türkeş, sadece Türkiye'deki Türkler için değil, dünyadaki bütün Türkler için, umut ve moral kaynağı, örnek bir lider olmuştur. Başbuğ Alparslan Türkeş, davası uğurda, hapis ve tabutluklarda işkencelere katlanan,12 Eylül 1980 darbesinde taviz vermeyen, eğilmeyen ve dik duruşunu bozmayan büyük bir lider olduğunu göstermiştir. Turan sevdasıyla yaşayan, Sovyetler Birliği'nin dağılacağını, Türk Cumhuriyetlerinin mutlaka bağımsızlıklarını kazanacağını öngören, Türk yurtlarında bugün bile bağları devam eden ilişkiler inşa eden merhum Başbuğ Türkeş, vizyon ve misyon sahibi bir lider olduğunu cümle alem öğrenmiştir. 

Dün Başbuğumuzun etrafında toplanan yüzlerin, binlerin açtığı mukaddes yolda bugün milyonlar yürümektedir. MHP; Başbuğumuzun işaret ettiği istikamette Liderimiz Devlet Bahçeli'nin rehberliğinde kutlu bir hedefe, yeni bir Kızılelma'ya doğru emin ve salim adımlarla ilerlemeye devam etmektedir. Bugün Milliyetçi-Ülkücü hareketin kurucusu ve lideri Alparslan Türkeş'in ölümünün 24. yıl dönümü olan 4 Nisan 1997 günü dolayısıyla Başbuğumuz Alparslan Türkeş'i rahmet ve minnetle anıyorum.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)