Abdullah Karapıçak, MHP İstanbul'da Büyük Buluşmaya Hazırlanıyor

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak 23 Haziranda İstanbul'da yapılacak olan seçimler için açıklamalarda bulundu.

MHP 11.06.2019, 21:22 11.06.2019, 22:38
Abdullah Karapıçak, MHP İstanbul'da Büyük Buluşmaya Hazırlanıyor

İstanbul'da 0nbinlerce Samsunlu değişik etkinliklerde bir araya geleceğini belirten Abdullah Karapıçak, bu buluşmaların aynı gün olması bizim için bir fırsat. Bu durum ayrıca Samsunluların 23 Haziran seçimlerine damgasını vuracağının ve seçime yön verecek olan en etkin hemşehri yapılanmasının olduğunun da bir göstergesidir." dedi.

Karapıçak, Ramazan Bayramı için Samsun’a gelen 200 binden fazla Samsunlu hemşehrileri için sıla-i rahim yaptıklarını hemşehrilerinin bayramın hemen sonrasında dernekler aracılığla bir araya gelecek olması seçim için İstanbul’da olduklarının bir göstergesi olduğunu belirtti.

TARAMA USULÜ ÇALIŞIYORUZ

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, İstanbul’da yaptığı basın açıklamasında, il başkanlığı olarak planlı bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti. Karapıçak, İstanbul çalışmalarıyla ilgili bilgiler vererek, “İstanbul seçimleri için çalışmalarımıza YSK’nın seçim yenileme kararı sonrası Genel Merkezimizin direktir ve emirleri doğrultusunda çalışmaya başladık. Öncelikle İstanbul’daki Samsunlu hemşehrilerimiz ve kurmuş oldukları sivil toplum kuruluşları üzerine çalışmalar yaptık. Bu doğrultuda verilerin ışığında sistematik olarak tarama usulü çalışıyoruz” dedi.

Samsunlu STK yapılanması üzerine de bilgiler veren Başkan Karapıçak "422 bin Samsunlu hemşehrimiz İstanbul’da ikamet ediyor. Bunlardan 264 bini Samsun doğumlu. Yani İstanbul’da her bin kişiden 28’i Samsunlu. Bu durum büyük bir potansiyel ihtiva etmektedir. Samsunlu hemşehrilerimiz sadece nicelik olarak değil nitelik olarak da İstanbul’da çok etkinler." dedi.

İSTANBUL'UN PARLAYAN YILDIZI OLMUŞTUR...

Hemşehri derneklerin kültür ve geleneklerin yaşatılmasında çok önemli olduğunu belirten Karapıçak, Şuana kadar Samsunlu hemşehri derneği olarak tespit ettiğimiz 185 derneğin bilgisine ulaştık. Bu Samsunlu STK yapılanması içerisinde 11 federasyon bir de konfederasyonumuz var. Bu sivil toplum kuruluşu derneklerimiz son süreçte nicelik olarak arttığı gibi nitelik olarak yani faaliyet ve bulunduğu bölgede etkin olma hususlarında da çok ciddi yol almış görünüyorlar. Bu bir Samsunlu olarak bizleri fazlasıyla mutlu etti. Samsunlu hemşehrilerimiz sivil toplum kuruluşları üzerinden yapılanmaları ve etkinlikleri ile İstanbul’un parlayan yıldızı, dinamik gücü olmuştur.” dedi.

BÜYÜK BULUŞMA

Bayram dolayısıyla İstanbul’dan Samsun'a gelen hemşehrilerle etkinliklere ve bayramlaşma programlarına katılan Karapıçak, Bayram sonrası da İstanbul’da çalışmalarına devam etti. 23 Haziran’a iki haftadan az bir süre kaldığını da belirten Karapıçak “seçim öncesi son hafta sonu 10 binlerce Samsunlu değişik etkinliklerde bir araya gelecek. Bu buluşmaların aynı gün olması bizim için bir fırsat. Bu durum ayrıca Samsunluların 23 Haziran seçimlerine damgasını vuracağının ve seçime yön verecek olan en etkin hemşehri yapılanmasının olduğunun da bir göstergesidir. Ramazan Bayramı için Samsun’a gelen 200 binden fazla Samsunlu hemşehrimiz sıla-i rahim yaptılar. Hemşehrilerimizin bayramın hemen sonrasında dernekler aracılığla bir araya gelecek olması seçim için hemşehrilerimizin İstanbul’da olduklarının bir göstergesidir.” dedi.

HEMŞEHRİ DERNEKLERLE BİR ARAYA GELİYORUZ

İstanbul'da 100 bine yakın Samsunlunun buluşacak olmasının Samsunlu hemşehrilerimizle buluşmak açısından bir fırsat olduğunu belirteren Karapıçak, “İstanbul’da bu hafta sonu bir çok şenlik, şölen, etkinlik ve piknik var. Samsun federasyon ve konfederasyonların düzenlediği geleneksel organizasyonlarda her yıl 10 binlercesi bir araya geliyor. Bu yıl ise çok daha kalabalık buluşmalar olacak. Hafta sonu için teşkilatlar olarak bu organizasyonlara katılım sağlayacak, hemşehrilerimiz ile hemhal olacağız.” ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, bir taraftan programlarını Samsunluların yoğun yaşadıkları yerlerde sürdürürken diğer taraftan İstanbul'da MHP ilçe teşkilatları ile de buluşup seçim çalışmaları kapsamında yol haritasını değerlendirdiklerini ve bu yol haritası üzerinde vatandaşlar ile sürekli temas kurduklarını belirtti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)