Abdullah Karapıçak, Yarım Kalan İşi Tamamlamaya Geldik

Samsunlu Hemşehri derneklerinin pazar günü düzenlediği etkinlik ile ilgili açıklama yapan MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak; İstanbul'a 31 Mart'ta yarım kalan işi tamamlamaya geldiklerini söyledi.

MHP 18.06.2019, 01:05 18.06.2019, 10:24
Abdullah Karapıçak, Yarım Kalan İşi Tamamlamaya Geldik

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçakİstanbul’da Samsunlu Hemşehri dernek ve federasyonların düzenlediği etkinliklerde 10 binlerce Samsunlu ile bir araya geldi.

Samsunlu Hamşehri Dernekleri tarafından pazar günü düzenlenen piknik etkinliğine katılan İl Başkanı Karapıçak, katılım ile ilgili yaptığı değerlendirmede; “Büyük Samsun buluşmaları hem hemşehrilerimiz hem de bizim hemşehrilere ulaşmamız noktasında çök önemliydi ve bunu bu Pazar günü gerçekleştirdik. 10 binlerce Samsunlu bu Pazar İstanbul’un değişik ilçelerinde bir araya geldi.” dedi.

Etkinlik, Anadolu yakası Sancaktepe Bervaze Ortadağ Sosyal Tesisleri'nde, İstanbul Anadolu Yakası Samsun Dernekler Federasyonunun düzenlediği Kahvaltı programı ile başlaladı. Büyük Samsun buluşmaları, Avrupa yakasındaki Kemerburgaz, Arnavutköy ve Çatalca’da etkinliklerle devam etti.

İstanbul'da düzenlenen Samsun hemşehri buluşmaları kapsamında ki etkinliğe, Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, MHP Samsun İl Yöneticileri, MHP Bafra İlçe Başkanı Barbaros Turna, MHP Alaçam İlçe Başkanı Erdinç Gül, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar ve MHP Meclis üyeleri katıldı.

İSTANBUL’A 31 MART’TA YARIM KALAN İŞİ TAMAMLAMAYA GELDİK

TBMM İdare Amiri ve 26-27. Dönem MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal'ın yanı sıra birçok AK Partili Belediye Başkanı ve İl, İlçe yöneticilerinin de katıldığı Samsun Dernekler Federasyonunun düzenlediği Kahvaltı programında Samsunlulara hitap eden Karapıçak şöyle konuştu:

“11 Mayıs’dan bugüne İstanbul’da hemşehrilerimiz ile bir araya geliyoruz. Samsunluluk ruhu ve bilinci içinden geçtiğimiz bu süreçte ülkemiz için önemlidir. Bu ruh ve bilinç Samsunlu hemşehrilerin kurduğu sivil toplum kuruluşlarında üyesinden dernek başkanına, dernek başkanından konfederasyon yönetimine kadar bir yumruk olup zafere katkıda bulunmamız gerekiyor. Sizler birlik olursanız her alanda, her konuda başarılı olursunuz. Küslükler gider, kırgınlıklar düzelir. Bunu başaramayan bir duruş Samsunluluk ruhu ve bilincine yakışmaz. Bunun için bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak üzerimize düşeni yapacağız. Bizler İstanbul’a 31 Mart’ta yarın kalan işi tamamlamaya geldik. Bunu hep birlikte başaracağız. Mazbatayı almadan dönmek yok." dedi. 

AVRUPA YAKASINDA 3 BÜYÜK ETKİNLİK

Avrupa yakasında devam eden Hafta sonu 'Büyük Samsun Buluşmaları'nda, Fatih Çeşmesi Tabiat Parkı, Kemerburgaz Bahçeköy’de düzenlenen ve Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu SAMKON’a bağlı  İstanbul Samsun – Amasya Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin düzenlediği 12. Geleneksel Bahar Şenliği de coşkulu geçti. Yoğun katılımın olduğu geleneksel bahar şenliğinde Samsunlu ve Amasyalı hemşehrilere hitaben bir konuşma yapan Başkan Karapıçak “Burada öğrendiğime göre Türkiye’deki iki ilin adı olan ilk ve tek hemşehri derneğimiz bu dernek yani İstanbul Samsun – Amasya Kültür ve Yardımlaşma Derneğiymiş. Bu durum hemşehri derneklerine yapılan bazı eleştirel bakış ve yorumları da çürütüyor. Hemşehri derneklerinde amaç milli birliğimizin temeli olan kültür ve geleneklerimizi yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmaktır" dedi

Türk milletinin karakterinde olan yardımlaşma ve dayanışmayı sosyal bir zeminde yaşatmanın öneminden de bahseden Karapıçak, burada toplanan hemşehri derneklere ve Samsunlulara teşekkür ederek konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Konuşmasında 11 Mayıs’tan bugüne sadece 19 Mayıs etkinlikleri ve Ramazan Bayramında hemşehriler ile Samsun’da bir araya gelmek için ara verdiklerini söyleyen Karapıçak “Mitilimizde aklımızda İstanbul’da. İstanbul’da yarım milyonluk bir gücüz. Hem birlikte zıplasak yer yerinden oynar. Bir olun, birlik olun aynı hedefe koşun. İstanbul bizim için asla gurbet değil, 23 Haziran’da zaferi birlikte kutlayacağız. 150 bin Samsunlu ile buluşma hedefine çok yakınız. Göreceksiniz 23 Haziran’da en az 500 bin fark atacağız.” 

Alaçam Dernekler Federasyonunun düzenlediği 27. Keşkek Şöleni ve yağlı güreşleri etkinliği

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu, SAMKON’a bağlı Alaçam Dernekler Federasyonunun düzenlediği 27. Keşkek Şöleni ve yağlı güreşleri etkinliği gerçekleştirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Abdullah Karapıçak, Alaçamlı hemşehrilerin yanı sıra Bafra, 19 Mayıs ve Yakakentli hemşehrilerin de katıldığı etkinlik heyecanla takip edildi.

İSTDEF SAMSUNLULARI BULUŞTURDU

İstanbul'da gerçekleşen diğer etkinlik ise Çatalca’da oldu.  Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu SAMKON’a bağlı  “İstanbul Samsunlular İl İlçe ve Köy Dernekleri Federasyonu”nun düzenlediği 7. Geleneksel Samsunlular Piknik Şölenine katılım yoğun oldu. MHP İl Başkanı Karapıçak ve beraberindeki heyet düzenlenen şölende binlerce Samsunlu ile bir araya geldi. 

İSTDEF Federasyon başkanı Erol Türkoğlu ve federasyona bağlı dernek başkanlarının düzenlediği şölende konuşan Başkan Karapıçak; “Böylesi güzel bir organizasyonda Samsunlu hemşehrileri bir araya getirerek bir nebze de olsa memleket özlemlerini cem olarak gideren, bu İstanbul’un yoğun yaşamında uzaklaşmasına ve hemşehrilerin kaynaşıp tanışmasına vesile olan İSTDEF Genel Başkanı Erol Türkoğlu, yönetimi, bağrı dernek yönetimleri emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizler bir ayı aşkın bir süredir İstanbul’dayız. Geliş nedenimiz öncelikle sizlerle hemhal olmak sonrasında ise içinden geçtiğimiz bu süreci sizlere anlatarak gelecek hafta yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Cumhur İttifakı adayını seçmekle ilgili 31 Martta yarım kalan işimizi tamamlamaktır. Bizler Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin emir ve talimatlarıyla mitili İstanbul’a attık. Gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız inşallah 23 Haziran’da İstanbul için mutlak bir galibiyetle sonuçlanacak ve bu zaferin birlikte kutlayacağız. Samsun’a ve Samsunluya yakışan da budur.” dedi.

“SAMSUNLULUK RUHU İSTANBUL’DA 1975’DE VÜCUT BULMUŞ”

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Karapıçak; Samsunluların İstanbul'da hem ticarette, hem siyasette hem de cemiyet hayatında güçlenme zamanı olduğuna vurgu yaparak şöyle konuştu:

 “Bugün İstanbul’da ki en yoğun günümüzdü. İstanbul’da trafik yoğun olmasına rağmen etkinliklere ulaşmak için 3 saatte yaklaşık 250 km yol yaparak 4 büyük etkinliğe katılarak Samsunlu hemşehrilerimiz ile kucaklaştık. Bu etkinliklere ben 23 Haziran seçimleri öncesi “Büyük Samsun Buluşması” diyorum. 10 Binlerde Samsunlu bugün bir araya geldi. Bizler de onlarla buluştuk. Bizler için büyük mutluluktu. Hemşehrilerimizin sorun, sorun ve önerilerini dinledik. Onlardan 23 Haziran için Cumhur İttifakı adayına oy istedik. Sağ olsunlar aklı karışan ve sandığa gitmeyenler dahil hepsi bizleri kucakladı ve destek vereceklerini söyledi. Bu seçimler galibiyetle sonuçlanacak ama esas olan bundan sonrası Samsunluları İstanbul’da yalnız bırakmamak olmalı. Biz siyasiler burada yarım milyonluk bir gücün olduğunu anladık bunu Samsun’daki ve dünyanın dört bir köşesindeki Samsunlu hemşehrilerimiz de anlamalı. Şimdi Samsunluların hem siyasette hem ticarette hem de cemiyet hayatında güçlenme zamanıdır. Bu zihniyet, bu ruh 1975’de İstanbul’da vücut bulmuş. Bu ruhu, Samsunluluk ruhunu ve bilincini 1975’den bugüne yaşatan tüm STK yöneticilerine şahsım ve temsil ettiğim partim adına teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar.” 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)