Alexa
banner314

AK Partililer Bozkurt selamıyla karşılandı mı?

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, MHP ilçe teşkilatını ziyaret eden AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu ve beraberindeki partililer kortejden bozkurt selamı eşliğinde geçerek mi karşılandı?

AK Partililer Bozkurt selamıyla karşılandı mı?
banner327

Ülkü Ocakları Konya İl Başkanı Hasan Koçhan, ziyarete gelen AK Partililerin Bozkurt selamı ve kortejle karşılandığı iddialarına sert sözlerle cevaplandırdı.

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, MHP  teşkilatını ziyaret eden AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu ile diğer partililerin Bozkurt selamı eşliğinde kortej yapılarak karşılandığı yönündeki iddialara Ülkü Ocakları Konya İl Başkanı Hasan Koçhan yazılı açıklama yaparak cevap verdi.


Koçhan, Bozkurt işareti eşliğindeki kortejin Ülkü Ocakları İlçe Başkanı ve MHP İlçe Başkanını uğurlama sırasında teşkilat geleneği gereği yapıldığını, yanlarındaki misafirlerinde bu kortejden geçmesinin farklı algılandığını belirtti. 

Teşkilat mensuplarının Rabia işareti değil Bozkurt işareti yaptığını hatırlatan Koçhan, Sosyal medya ve bir takım basın organlarınca Beyşehir'de Beyşehir Ülkü Ocakları tarafından Milliyetçi Hareket Partisi'ne yapılan ziyaret esnasında karşılama ve uğurlama ile ilgili asılsız iddialar ortaya atıldığını belirterek; "Ocak kültürü almış herkes bilir ki, Ocak Başkanı bir programa katıldığında teşkilatçıları Bozkurt selamı eşliğinde kortej oluşturur. Dün Beyşehir ilçemizde yaşanan olayda da teşkilatçılarımız Ocak Başkanımız Cengiz Şahinkaya için kortej oluşturmuşlar, tabii ki misafirleri ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığına kortej eşliğinde giriş çıkış yapmıştır." dedi.

Teşkilat yapısını bilmeyenlerin teşkilatımızı ve Ocak Başkanımızı yıpratmaya çalıştıklarını bunun  kimsenin haddine olmadığını belirten Koçhan; "teşkilatçılarımız Rabia işareti değil Bozkurt işareti yapmaktadır. Kimse siyasi ihtirasları, şahsi menfaatleri ve gelecek kaygısı ile teşkilatlarımız hakkında asılsız iddiaların peşine takılıp teşkilatlarımız üstüne oyun oynamaya kalkmasın. Ülkü Ocakları hep olduğu gibi Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in izinde, liderimiz Devlet Bahçeli'nin emrinde, Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Olcay Kılavuz'un yolbaşçılığında çalışmalarını sürdürmektedir” diye ifade etti..

Diğer taraftan, MHP Beyşehir İlçe Başkanı Muzaffer Duymuş bir açıklama yaparak;, kortejli karşılamanın AK Partililere değil, beraberinde gelen Beyşehir Ülkü Ocakları Başkanı ve MHP İlçe Başkan Vekiline yönelik olduğunu belirtti.  Duymuş, İlçe Başkan vekili ve Ocak Başkanı Koçhan gelen misafirleri Türkün örf adet ve geleneklerine göre en güzel şekilde karşılandığını,kortej misafirlerin uğurlanması esnasında Beyşehir Ülkü Ocakları Başkanı ve ilçe teşkilat başkan vekiline yapıldığını.belirterek; "Bu görüntülerden nemalanmak isteyen ve yalan haber yaparak sosyal medyada kendilerini ön plana çıkarmak için uğraşanlar avuçlarını yalayacaklardır. Bu tür eylem, söylem ve görsellerle bizlere saldırarak ayrıştırmak ve karıştırmak yerine bizlerin birbirimize daha sıkı kenetlenmemize sağlamaktadırlar. Ülkücü hareket kime kortej yapıp yapmayacağını herkesten iyi bilmektedir. Bozkurt işaretinden rahatsız olanlar Ülkücü olamazlar” dedi.
 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 19:38
YORUM EKLE

banner307

banner325