Akşener, Yeni Parti İçin Sinyal mi Verdi?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adaylarından Meral Akşener, Türkiyem TV'de "Arkadaşlarıma ne düşünüyorlar onlara soracağım, ne düşünüyorlar onlara göre bakacağız." dedi.

MHP 25.12.2016, 00:22 25.12.2016, 18:40
Akşener, Yeni Parti İçin Sinyal mi Verdi?
"Tüm arkadaşlarıma da söz verdim kimseyi yarı yolda, ortada bırakmayacağım, kimse merak etmesin. Arkadaşlarıma ne düşünüyorlar onlara soracağım, ne düşünüyorlar onlara göre bakacağız.Fakat şu an birinci önceliğimiz Başkanlığın Meclis’ten geçmemesi, ikinci önceliğimiz de referandumdan geçmemesi."

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adaylarından Meral Akşener Türkiyem TV'de Gonca Ertuğrul ve Orhan Uğuroğlu'nun konuğiu oldu.

Akşener, Türkiyem TV'de yayınlanan Gonca Ertuğrul ve Orhan Uğuroğlu'nun sunduğu Gündem Özel programa konuk oldu. Henüz tam olarak anlaşılamayan Başkanlık sistemiyle ilgili görüşlerini dile getiren Meral akşener, yeni parti iddialarıyla ilgili sorulara da cevap verdi.

PARTİ KURMAYA KALKIŞSAM BAHÇELİ TOSUN KESER

Başka bir parti kurup kurmayacağı konusunda herkesin kendisine sorduğunu belirten Akşener; "Ben de mücadelenin bu partinin içinde olacağını söyledim. Sayın Bahçeli bana 7 Haziran’dan beri parti kurduruyor. Abdullah Gül’le görüştüğümü iddia etti, Bülent Arınç’la görüştüğümü iddia etti. Bahçeli’nin söylediği hiçbir şeyi Balgat’ta danışman yazamaz.Biz her zaman mücadelemizi MHP’de sürdüreceğimizi söyledik. Şimdi ben parti kurmaya kalkışsam Bahçeli ve Balgat’taki herkes tosun keser."dedi.

KİMSEYİ YOLDA BıRAKMADıK, ARKADAŞLARIMIZA SoRACAĞIZ

Önceliğin Başkanlığın meclisten geçmemesi ve ikinci önceliğin ise referasdumdan geçmemesi olduğunu kaydeden Akşener,yeni bir parti kurulması yönünde arkadaşlarına soracağını belirtti.

Meral Akşener, "Önümüzde Başkanlık seçimi var. Önce biz bunun Meclis’ten geçmemesi için elimizden geleni yapmak zorundayız. Oradan geçerse ondan sonra referandumda hepimiz birlikte elimizden ne gerekiyorsa yapmamız gerekiyor. Orada hayır çıkarsa, zaten bütün aktörler değişecek.Bunları yapmak zorundayız. Bunları yapana kadar hiçbir girişimde bulunmayacağız. Ama tüm arkadaşlarıma da söz verdim kimseyi yarı yolda, ortada bırakmayacağım, kimse merak etmesin. Arkadaşlarıma ne düşünüyorlar onlara soracağım, ne düşünüyorlar onlara göre bakacağız. Fakat şu an birinci önceliğimiz Başkanlığın Meclis’ten geçmemesi, ikinci önceliğimiz de referandumdan geçmemesi." dedi.

 
Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)