Alexa

Alparslan Türkeş'in Bugün Doğum Günü

Büyük Devlet Adamı ve siyasetçi Merhum Alparslan Türkeş’in doğum günü (25 Kasım 1917) bugün. Ülkücüler Alparslan Türkeş'i, Başbuğlarını anıyor.

banner327

Büyük Devlet Adamı ve siyasetçi Merhum Alparslan Türkeş’in doğum günü bugün. (25 Kasım 1917) Evet Buğün Doğdu Alparslan Türkeş. Türk'ün Başbuğuiçin söylenecek o kadar çok şey var ki...

4 Nisan 1997’de hayatını kaybeden ve bütün Türk milletini yasa boğan  MHP'nin kurucu genel başkanı Alparslan Türkeş’in 100’üncü doğum günü için etkinlikler düzenleniyor.

Ülkücü Hareketin Başbuğ’u Alparsan Türkeş, bugün doğdu. Türkeş, sadece bir siyasetçi değildir. Büyük bir Devlet adamı ve Türk Milletinin Başbuğu’dur.

Siyasetçileri sevenler ve sevmeyenler her zaman mümkündür. Ancak Devlet adamları her zaman taktir edilir ve millet tarafından sevilir. Bu yüzden Merhum Alparslan Türkeş’i anarken ve yad ederken onun Türk Milletine kazandırdıklarıyla anmak ve yad etmek yerinde olacaktır.

Alparslan Türkeş Kimdir?

Merhum Alparslan Türkeş, 25 Kasım 1917 de öğle vaktinde Levkoşa’da dünyaya geldi. Çocukluğu, o tarihlerde İngiliz işgali altındaki Levkoşa’da geçti. İlköğretimini gayet kabiliyetli hocalardan aldı. Hayali,Türkiye’ye gitmek ve vatana ve millete hizmet eden bir kahraman Türk subayı olmaktı. 16 yaşındayken ailesi İstanbul’a göçtü. Aynı yıl Kuleli Askeri Lisesi’ne girdi. Öğrencilik yılları zorluklar içinde geçti. Ailesi geçim sıkıntısı içindeydi, okulda günlük iaşe olarak verilen ekmeklerin bir kısmını biriktirip, hafta sonlarında evine götürüyordu, kendi fikrince aile ekonomisine katkıda bulunuyordu. Okuldan verdikleri harçlığın bir kısmını da, Çapa'daki Selçuk Kız Sanat Okulu'nda okuyan kız kardeşi Dervişe'ye bırakırdı.BAŞBUĞ'UN RESİMLERİ İÇİN TIKLA

 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 14:48
YORUM EKLE