Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı (Tatsav) Kuruluyor

“Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı (Tatsav) Adıyla Bir Vakıf Kurulacağına” açıklamada bulunan Semih Yalçın, "TATSAV faaliyete geçtikten sonra Alparslan Türkeş’i ve onun banisi olduğu Ülkücü Hareketi bundan böyle hiç kimse istismar edemeyecektir." dedi.

MHP 05.12.2021, 16:02
Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı (Tatsav) Kuruluyor

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı  İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih YALÇIN, Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı (Tatsav) Adıyla Bir Vakıf Kurulacağını belirtti. Peki Tatsav nedir, neden kuruldu?

MHP ve Ülkücü Hareket’e bırakılan manevi ve siyasi mirasın; vakıf görünümlü bir çatı altında örgütlenen maksatlı çevrelerce istismar gayretlerinin artması üzerine MHP harekete geçtiği belirtildi.

"Başbuğumuzun manevi mirasını korumak, adını, davasını ve bizlere emanet ettiği Türklük ülküsünü gerçek varisleri ve sahipleri olarak kıyamete kadar yaşatmak maksadıyla kendisinin adını taşıyan bir vakfın kurulması kararlaştırılmıştır." ifadelerine yer veren Semih Yalçın, TÜRKİYE ALPARSLAN TÜRKEŞ SİYASET AKADEMİSİ VAKFI adını taşıyacak vakfın kuruluş çalışmaları başlatıldığını ve kısa zamanda çalışmaların tamamlanacağını belirtti.

TATSAV NEDİR?

Vakfın kısa adı TATSAV olacaktır.

TATSAV faaliyete geçtikten sonra Alparslan Türkeş’i ve onun banisi olduğu Ülkücü Hareketi bundan böyle hiç kimse istismar edemeyeveğinin belirtildiği açıklamada, "Bunu yapan ailesi de olsa; Alparslan Türkeş adının ve geride bıraktığı kutlu mirasın sinsi amaçlar için kullanmasına müsaade edilmeyecektir. Böylece; MHP’nin birlik ve bütünlüğünü bozmayı, Ülkücü Hareketin tarihî misyonunu engellemeyi, camiamızda ikilik çıkarmayı hedef alan entrikaların döndürülmesi çabalarına son verilmiş olacaktır." denildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın yazılı basın açıklamasında şunları söyledi:

Merhum Alparslan Türkeş’in gerçek ailesi, MHP camiası ve Ülkücü Harekettir. Milliyetçi-Ülkücü Hareket’te kan bağı değil; can ve inanç bağı, aidiyet hissi ve bilinci esastır. Alparslan Türkeş’in gerçek evlatları onun yolundan hiç ayrılmamış MHP camiasının mensupları ve Ülkücülerdir. CHP’li Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a ve Kripto Abla rolünü üstlenmiş Heval Meral’e hizmet eder hâle gelen mevcut vakfı, hiçbir Ülkücü kabullenemez. Mansur Yavaş vasıtasıyla CHP’nin siyaset değirmenine su taşıyan ve İP Müdiresi Meral Akşener’in  kirli emellerine alet olan bir vakfı istemiyoruz. MHP camiası ve Ülkücü Hareket olarak, entrika müstahsili mevcut vakfı tanımıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)