Asena Nedir, Kime denir?

Asenalar nedir? Asenalar Türk toplumu tarafından ne kadar tanınmaktadır. Asena denildiğinde akla neler gelmektedir. Asenalar bu gün geldikleri noktada neler yapmaktadır. Bozkurtlar kadar Asenalar da önemli değil mi?

MHP 09.02.2020, 16:28 27.09.2020, 02:38
Asena Nedir, Kime denir?

Bozkurtlara ne kadar ihtiyaç varsa Asenalara da o kadar ihtiyaç var. Ülkücü hareket ile ortaya çıkan ve Türk toplumunda yer bulan Bozkurtlar ve Asenalara her zamankinden daha fazla ihtiyaç bulunuyor.

Asena Nedir Kime denir?

Türk tarihinde Bozkurt ve Asena ile ilgili bir çok hikayeler ve rivayetler mevcuttur. Bozkurt ve Asena Türk mitolojisinde önemli bir rol oynamaktadır. Asena efsanevi bir dişi kurta verilen addır. Eski Türklerin en mühim hükümdarlarının mensub olduğu Aşina, Zena, Asen veya Şunnu adı verilen sülale, efsaneye göre bu dişi kurt'dan türemiştir.

Bugün gelinen noktada Ülkücü Asenalar en azından ülkücü bozkurtar kadar varlığını hissettirmesi ver sahada yer alması çok önemlidir.

Ülkücü Asena teşkilatlarına destek verilmelidir. Asenalara meydanlarda daha çok yer verilmelidir. Ülkücü teşkilatlarda Asenalara daha fazla görev verilmelidir, Siyasette ve teşekküllerinde Asenalar daha fazla yer bulmalıdır.

Sosyal medyada asenalar kendilerini öne çıkaracak, teşkilatlanacak ve güçlerini gösterecek daha çok çalışmalar yapmalıdır. Ülkücü-Milliyetçi Hareketin daha güçlü ve daha zinde olması için Asenalar, toplumun en yoğun olduğu platformlarda ülkülerini, ülkücülüklerini anlatmalı ve Türkiye'nin içinde bulunduğu sıkıntılı süreçten kurtulmanın ancak birlik ve beraberlikler ile mümkün olduğunu anlatmalıdır.

Asenalar, olmadan bozkurtlarda yarımdır.

Ayşe kara

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)