Alexa
banner322

"Asker ve Polisimize Özel Harekat ve Operasyon Tazminatları Acil Ödenmelidir!"

MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Vatan savunması ve terörle mücadelede kahramanca görev yapan asker ve polisimize hala ödenmeyen özel harekat ve operasyon tazminatları acil olarak ödenmesi gerektiğini söyledi.

"Asker ve Polisimize Özel Harekat ve Operasyon Tazminatları Acil Ödenmelidir!"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yönter, bu yıl yenilenmesi ve ödenmesi gereken 2018 yılının Mayıs ayına gelinmiş olmasına rağmen asker ve polisimize halen ödenmeyen özel harekat ve operasyon tazminatlarının ivedi olarak ödenmesine yönelik çalışmaların yapılmasını Maliye Bakanı, Sayın Naci Ağbal’a bir yazıyla iletti.

Yönter, Maliye Bakanı, Sayın Naci Ağbal’a göndermiş olduğu yazısında:  “Özel Harekat ve operasyon tazminatı (terör tazminatı) en son 2015 yılında onaylanarak, 01.01.2015 tarihinden 31.12.2017 tarihine kadar yaklaşık 40 ilimizde görev yapan asker ve polislerimize ödenmiştir. 375 sayılı KHK’nın 28. maddesine istinaden ödenen özel harekat ve operasyon tazminatları üçer yıllık periyotlar halinde yenilenmektedir. Ancak bu yıl yenilenmesi ve ödenmesi gereken tazminatlar 2018 yılının Mayıs ayına gelinmiş olmasına rağmen asker ve polisimize ödenmemiştir.

Tazminatların 2018 yılının Mayıs ayına gelinmiş olmasına rağmen ödenmemesi nedeniyle asker ve polisimizden çok sayıda mesaj ve şikayet almaktayım. Terörle mücadelede ve vatan savunmasında kahramanca ve fedakarca görev icra eden asker ve polisimiz düzenli bir şekilde ödenen tazminatlara güvenerek borçlanmış, uzun vadeli yatırımlara girmiştir. Ancak 2018 yılının Mayıs ayına gelmemize rağmen tazminatların halen ödenmemesi nedeni ile asker ve polisimiz büyük bir ekonomik mağduriyet yaşamaktadır. Tarafıma ulaşan çok sayıda asker ve polisimiz evlerine icraların geleceğini, tazminatların halen yatırılmaması nedeniyle büyük mağduriyet yaşadıklarını ifade etmektedirler. ” dedi.

ASKER VE POLİSİMİZİN DAHA FAZLA MAĞDUR OLMAMASI İÇİN HALEN ÖDENMEYEN ÖZEL HAREKAT VE OPERASYON TAZMİNATLARI İVEDİ OLARAK ÖDENMELİDİR!

Yönter yazısının devamında “Tarafıma ulaşan çok sayıda talep ve şikayet nedeniyle vatan savunması ve terörle mücadelede kahramanca görev yapan asker ve polisimizin daha fazla mağdur olmaması için halen ödenmeyen özel harekat ve operasyon tazminatlarının ivedi olarak ödenmesine yönelik çalışmaların yapılması” gerektiğini belirtti.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 18:17
YORUM EKLE