Aslan Kösef; Sevr'in Yıl Dönümünde Doların Artması Tesadüf Değil

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Aslan KÖSEF, yaptığı basın açıklamasında Osmanlı Devletini yıkan antlaşma olan, Sevr Antlaşması’nın yıldönümünde doların ani artışının tesadüf olmadığını söyledi.

MHP 13.08.2018, 11:24 13.08.2018, 12:49
Aslan Kösef; Sevr'in Yıl Dönümünde Doların Artması Tesadüf Değil

Döviz kurundaki artışın bir dış müdahale olduğuna dikkat çeken Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Aslan KÖSEF, “Ülkemiz ve canı gönülden bağlı olduğumuz milletimiz üzerinde kara siyaset uygulanmaktadır. Ekonomik olarak darboğaz’a sokma girişimleri ülkemizin milli servetine vurulan ağır bir darbedir. Haçlı seferleri ile başlayıp, en son 15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen batının Türk Milletini Anadolu’dan atma girişimi, bu seferde ekonomi üzerinden gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır.” dedi.

SEVR ANTLAŞMASININ YILDONÜMÜNDE DOLAR ARTIŞI TESADÜF DEĞİL

Sevr antlaşması’nın yıldönümünde artışın normal olmadığına dikkat çeken KÖSEF, “Sözde tesadüftür ki, Sevr paçavrasının imzalanmasının yıl dönümü olan 10 Ağustos’ta Amerika tarafından yapılan ekonomik saldırı 99 yıl önce masaya getirdikleri Sevr Antlaşmasını tekrardan yürürlüğe sokmaya çalışmaktan farklı bir şey değildir. 99 yıl önce Türk Milletini diz çöktürme planları Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından geri püskürtülmüştür. Bundan evvel darbelerden sürekli arkası ve önü görülmeyen terör olaylarıyla üzerimize oynanan oyun bugün kendisini ekonomik olarak göstermiştir. Ülkemiz her darboğaz’dan milli destek kapsamından çıkmıştır. Bugün oynanan oyun bunun üzerine ket vurmak isteyen güruhun bir parçasıdır. Euro, Dolar para birimlerimizin artmakta gösterilen şey aslında Türk Lirasının değer kaybetmesidir. Yabancı yatırımcılardan Ortadoğu pazarından uzak tutulmak istenen ülkemiz küresel sermayenin boyunduruğu altına girmeyeceğini açık şekilde masa savaşlarında göstermiştir. İsminde Türk ibaresi taşıyan milli servet bütünüyle çöküş yaşamış lanse edilmektedir. Bu algı operasyonlarının karşısında devletine tam sağdık milletine saygın Ülkü Ocakları olarak dik duruşumuz ve konumumuz bellidir.  Genel Başkanımız Liderimiz Devlet Bey’in büyük ekonomik atılımlarının ve Milli ekonomi modelinin daim yolcularıyız.” Diyerek sözlerini bitirdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)