Alexa

Atila Kaya'dan; Caferi kanallarının kapatılmasına Sert tepki

Partideki görevinden istifa eden MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya, KHK'larla Caferi kanallarını kapattıran hükümete çağrıda bulunarak "bu yanlıştan dönün" ifadelerini kullandı.

Atila Kaya'dan; Caferi kanallarının kapatılmasına Sert tepki

Caferi kanallarının kapatılmasına tepki gösteren  Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Atila Kaya çok sert tepki gösterdi.

Sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından bir açıklama yapan Atila Kaya, " 'Millet birliğini sağlamlaştırmak' iddiasıyla 'Milli seferberlik' ilan edenler, referandumdan arzuladıkları sonucu alabilmek uğruna toplumu iki kampa ayırmakla yetinmiyorlar. İş başındaki siyasi irade, geçmişteki 'Türk Milleti'ni parçalara ayırıp bir kısmını aşağılama' tavrının hatırasıyla olsa gerek, son KHK'lar kapsamında, ağırlıklı olarak Caferi yurttaşlarımıza yönelik yayın yapan on4 TV ve Kanal 12'nin faaliyetlerini durdurmuştur. Devlet ve millet birliğine yönelik tehditler karşısındaki hassasiyetleri siyasi iktidarın fevkinde olan ve bunu çok kere kanıtlamış bulunan Caferi yurttaşlarımıza yönelik bu tavrı kınıyor ve siyasi iktidara bu yanlıştan dönülmesi çağrısında bulunuyorum" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

banner325