Avcı, Karalar yönetimini yanlıştan dönmeye davet ediyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, "Ekmek üretiminin ve seferdeki belediye otobüs sayısının yarı yarıya azaltılması gariban vatandaşı cezalandırma, birilerine de para kazandırma anlamına gelir." dedi.

MHP 22.09.2019, 17:18 22.09.2019, 21:10
Avcı, Karalar yönetimini yanlıştan dönmeye davet ediyoruz

Adana'da son günlerde vatandaşları isyan ettiren ekmek üretiminin düşürülmesi, belediye otobüs sayısının azaltılması nedeniyle yaşanan sıkıntılara tercüman olan Milliyetçi Hareket Partisi Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana Büyükşehir Belediyesi'nin sorumlu olduğu hizmet alanlarında önemli bir gerileme yaşandığını söyleyerek, "Adana 5 ayda maalesef geriye gitti" dedi.

"Adana 5 ayda maalesef geriye gitti"

"Belediye yönetimi, halkın zorunlu ihtiyacı olan ekmek ve ulaşımdan tasarruf yapamaz, yapmamalıdır; yapacaksa, öncelikle caddeleri işgal eden ilanlardan, sosyal medya sponsorluğundan kısmalıdır. Sayın Zeydan Karalar yönetimini yanlıştan dönmeye davet ediyoruz." ifadelerini kullanan Avcı, 29 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerle gerçekleşen yönetim değişikliğiyle birlikte özellikle Büyükşehir Belediyesi'nin sorumlu olduğu hizmet alanlarında önemli bir gerileme yaşandığını söyleyerek, "Adana 5 ayda maalesef geriye gitti" dedi.

Vatandaşa Büyük Eziyet

Ekmek üretiminin düşürülmesi, belediye otobüs sayısının azaltılması nedeniyle yaşanan sıkıntılara tercüman olan MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, "Adanalı hemşehrilerimizin, gariban vatandaşlarımızın en çok tükettiği temel gıda maddelerinden biri olan ucuz ekmeğin üretiminin azaltılması, büfelerde uzun kuyruklara yol açmıştır. Dahası, bayat ekmek satışlarının olduğu iddiaları basına da yansımıştır. Yine vatandaşımızın daha ucuz olduğu için mecburen tercih ettiği seferdeki belediye otobüs sayısının azaltılması da yanlıştır. Daha önce 10 dakikada, 15 dakikada durağa gelen belediye otobüslerinin şimdi 45 dakikada gelmesi, vatandaşa büyük eziyettir." dedi.

"Zeydan Karalar yönetimini yanlıştan dönmeye davet ediyoruz."

"Bu yıl Adana'yı sivrisineklere teslim eden Büyükşehir Belediyesi yönetimi, ekmek ve ulaşım politikalarıyla da adeta halkı cezalandırdığını belirten Avcı, "Oysa halkımıza 'Martın sonu bahar' diyerek umut vaat etmişlerdi. Ekmek üretiminin ve seferdeki belediye otobüs sayısının yarı yarıya azaltılması gariban vatandaşı cezalandırma, birilerine de para kazandırma anlamına gelir. Eğer tasarruf gerekçesiyle yapılıyorsa, bu da ciddi yanlıştır. Büyükşehir Belediye yönetimi, halkın zorunlu ihtiyacı olan ekmek ve ulaşımdan tasarruf yapamaz, yapmamalıdır; yapacaksa, öncelikle caddeleri işgal eden ilanlardan, sosyal medya sponsorluğundan kısmalıdır. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar yönetimini yanlıştan dönmeye davet ediyoruz." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)