Alexa

Avşar’dan af açıklaması (Af Çıkacak mı)

Seçimler öncesi MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından sık sık gündeme getirilen Af sözünü, mahkum yakınlarının sık sık hatırlatması üzerine MHP Malatya İl Başkanı R. Bülent Avşar, af konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Avşar’dan af açıklaması (Af Çıkacak mı)

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı R. Bülent Avşar, af konusunda gerekli girişimlerin genel merkez tarafından yapıldığına dikkat çekti."Af talebimiz devam edecektir. Bu konu hakkında kararlıyız” ifadelerini kullandı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin seçim öncesindeki af sözü mahkum yakınları tarafından ilgiyle takip edilmiş ve mahkum yakınları tarafından destek verilmişti.Özellikle sosyal medyada seçimler sonrası af konusunu hatırlatan mahkum yakınlarını cevap niteliğinde bir açıklama geldi.

MHP'li Başkan Avşar, af ile ilgili açıklamada bulunarak, bir kişinin kendisine, "Af çıkacak mı?" şeklinde soru yönelttiğini kaydetti. Bu soruya karşılaştığı her yerde cevap verme zorunluluğunda kaldığını anlatan Avşar, af konusunun çok önemli bir beklendi olduğunu vurgulayarak, "Bizim af çıkarılması konusunda malum bir girişimimiz var. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey bunu gündeme getirmişti. Bu konuda da beklenti var. Ayrıca ihtiyaç var. Teröristler, çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri hariç olmak üzere kader kurbanlarına af çıkarılmasıyla ilgili kararlılığımız sürüyor. Bildiğiniz üzere, af çıkarılmasıyla ilgili vaat ve sözümüzü seçim beyannamemize de almıştık. Bu duruşumuzdan geri adımımız düşünülemez. Bizim aftan vazgeçtiğimize yönelik hiçbir ima, yorum veya açıklamamız olmadı. Olmayacaktır. Af konusu sosyal ve toplumsal bir ihtiyaçtır. Af çıkarılmalıdır, Türkiye önemli ve birikmiş bir sorununu bertaraf etmelidir. Biz MHP olarak bu affın yapılmasının ihtiyaç olduğunu ifade ediyoruz. Bu affı bazıları farklı noktalara çekmeye çalışmakta. Bu affın kişi veya gruplarla hiçbir alakası yok. Af talebimiz devam edecektir. Bu konu hakkında kararlıyız” dedi.

Kaynak: İHA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayten
Ayten - 1 yıl Önce

Bizde Türkmen beyimize inanıyoruz kale gibi sözünün ardında duracak biliyoruz Dam altında bekleyen var kadınlar çocuklar mağdur

Mahkum eşi
Mahkum eşi - 1 yıl Önce

Hade Artıkk Allah icin çıksnn dayanacak gücüm kalmadı tek başıma 4 tane çocukla ortada kaldım evım kira kirami veremiyorum cok zor durumdayım çıksın artıkk yeter beklemektn yoruldum herkes hata yapar

Mahkum eşi
Mahkum eşi - 1 yıl Önce

İnşallh biran önce af çıkar gözyaşlarımız diner artık

oğuz
oğuz - 1 yıl Önce

daha ne bekliyorsun BAŞKAN

MHP NEYİ BEKLİYOR ?
MHP NEYİ BEKLİYOR ? - 1 yıl Önce

MHP NEYİ BEKLİYOR ? MECLİSE AF YASASINI SUNMALIDIR 360 MİLLETVEKİLİ GEREKLİ AMA CHP DE AKP DE İYİ PARTİDE KABUL EDER YASAYI ÇÜNKÜ FETÖCÜ HAKİMLERİN SAVCILARIN MAĞDUR ETTİĞİ BİR ÇOK İNSAN OLDUĞUNU HERKES BİLİYOR.

Sümeyye sezgin
Sümeyye sezgin - 1 yıl Önce

İnşAllah bekliyoruz arkanizdayiz❤