Azerbaycan'ı masada mağlup etmek isteyenlerin artık başarılı olamayacak!

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, partisinin yeni il başkanlığı binasının açılış konuşmasında, FETÖ'nün yoğun bir şekilde Kırgızistan yönetimine sızdığını söyleyerek, Kırgızistan'da izlenen ve alevlenen olayların zamanlama itibariyle hem manidar hem de kaygı verici olduğunu belirtti.

MHP 24.10.2020, 23:12 24.10.2020, 23:46
Azerbaycan'ı masada mağlup etmek isteyenlerin artık başarılı olamayacak!

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Balıkesir'de partisinin yeni il başkanlığı binasının açılışında yaptığı konuşmada 'Seçimlerin 2023'te olacağını bugün cumhurbaşkanı adayı tartışması yapmanın gereksiz olduğunu, Kılıçdaroğlu'nu ekim ayında erken seçim çağrısı yapmasının tam bir fiyasko olduğunu belirtti. 

CHP Genel Başkanının seçim isteği sipariş olduğunu ifade eden Büyükataman, 'Seçimler 2023'te olacak, bugünden cumhurbaşkanı adayı tartışması yapmak gereksiz' diyen Kılıçdaroğlu'nu ekim ayında erken seçim çığırtkanlığı yapması tam bir fiyaskodur. Kılıçdaroğlu ne oldu da birden seçim diye tutturdu?" diye sordu. 

"Dağlık Karadağ'da çözüm masada değil sahadadır"

27 Eylül'de başlayan çatışmalarda Azerbaycan ordusunun geri dönülmesi imkansız bir yola girdiğini belirten, Yıllardır atılan 'Ya Karabağ ya ölüm' sloganlarının artık karşılık bulduğunu vurgulayan Büyükataman, "Güçlü Azerbaycan ordusu Karabağ'ı Azerbaycan'a katmakta işgalci Ermeni askerlerine hamdolsun ki ölümü tattırmaktadır."dedi.

Azerbaycan'ı masada mağlup etmek isteyenlerin artık başarılı olamayacak!

Ermenistan'a desteği bilinen ve 30 yıllık acının çözümü için kılını kıpırdatmayan Minsk grubu 3'lüsü Fransa, Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri'nin ateşkesle birlikte kurduğu sözde barış masasının tek gayesi sahada kazanan Azerbaycan'ı masada mağlup etmek  olduğunu belirten Büyükataman,  Bu sebeple Türkiye bu masaya dahil edilmediğini belirtti. Dağlık Karadağ'da çözüm masada değil sahada olduğunu belirten Büyükataman, konuşmasında şunları söyledi; "Azerbaycan ordusu gerek çatışmalar devam ederken gerekse ateşkes ilan edildiğinde sivillere saldıran Ermenistan ordusunu Allah'a hamdolsun pişman etmektedir. Bakü'yü hedef yapanların, Erivan'ın da bedel ödeyeceğini ne akıllarından ne de kabus dolu anılarından çıkarmamaları hayatları ve güvenlikleri açısından bize göre en makul davranış olacaktır."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu