Bafra'da kongre heyecanı

MHP Bafra İlçe Olağan Kongresi tamamlandı. Divan başkanlığını MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem'in yaptığı kongrede mevcut başkan Abdurrahman Çamaş, yeniden başkan seçildi.

MHP 02.04.2017, 12:46 02.04.2017, 12:54
Bafra'da kongre heyecanı

Bafra Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen kongreye MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, İl Başkanı Taner Tekin, İl Ocak Başkanı Yalçın Altıntaş, Kadın Kolları İl Başkanı Yüksel Ünal, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, 25. Dönem Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, ilçe başkanları, il ve ilçe yöneticileri katıldı.

Bafra'nın Türk Milliyetçiliği fikrinin önemli bir dönüm noktası olan 1980'li yılların öncesinde ki mücadeleye mührünü vurmuş bir ilçe olduğuna dikkat çeken MHP Samsun il başkanı Taner Tekin,  şunları söyledi; "Bafra, ülkücülerin yuvası olmuştur. Bafra, ülkücü şehidimizin çok olduğu, taş medreselilerin çok olduğu bir ilçemizdir. Camiamız ve Milliyetçi Hareket için böylesine önemli bir ilçemizde birlik ve beraberlik hep böyle var olduğu sürece Bafra'da Milliyetçi Ülkücü haraketin iktidar olmasını kimse engelleyemeyecektir. İlçe Başkanımız ve yönetiminin en önemli görevi, 16 Nisan'dan sonra sahaya inerek kapı kapı, sokak sokak gezerek Bafra'da yeniden 3 hilalli sancağımızı dalgalandırmaktır.

Evet-Hayır tartışmaları üzerinden MHP'yi ayrıştırmaya ve bu şekilde kutuplaştırmak isteyenlere sert mesajlar veren MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, yeni anayasanın şahıslar için değil Türk Devleti ve Türk Milleti için yazıldığına dikkat çekti.

Evet-Hayır tartışmaları yüzünden Milliyetçi Ülkücü camiayı kavgalara sürüklemek isteyenlerin gücünün yetmeyeceğini belirten Erdem, sözlerine şöyle devam etti; "Evet çıkarsa vatan bölünecek, ülke elden gidecek diyorlar. Milliyetçi Ülkücü hareket olduğu sürece kimsenin gücü buna yapmaya yetmeyecektir. Bunları olacakmış gibi söyleyenler, anayasanın değiştirilmesini istediğimiz maddelerin bir tanesini bile okumaya erinenlerdir. MHP'nin mührünü taşıyan bi anayasa güçlü bir şekilde evet çıkarak geçmelidir. Tüm bunları yaparken Evet-Hayır tartışmalarına girmemek hatta birbirimizi ayrıştırmamak önem vermemiz gereken bir durumdur.  Evet verende bizim kardeşimiz, hayır verende bizim kardeşimiz, hepimiz öz kardeşiz. Unutmayın, devletimizin ve milletimizin ne zaman ihtiyacı olsa devreye Milliyetçi Hareket Partisi girmiştir

Yapılan konuşmaların ardından başlayan seçimlere tel liste aday giren mevcut başkan Abdurrahman Çamaş, katılan Delegelerin tamamının oyunu alarak güven tazeledi.

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, İl Başkanı Taner Tekin, İl Ocak Başkanı Yalçın Altıntaş ve beraberindeki heyet kongre öncesi Merhum Bafra Belediyesi eski Başkanı Hasan Aslan'ın kabrinide ziyaret etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)