Alexa

Bahçeli Açıkladı: Taslak 12 maddeden oluşuyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Anayasa taslağının 12 maddeden oluştuğunu belirtti.

Bahçeli Açıkladı: Taslak 12 maddeden oluşuyor
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti’nin belirlediği şekilde takvimi sürdürmenin yararlı olacağını söyledi. Yeni anayasa taslağının 12 maddeden oluştuğunu belirten Bahçeli; ilerleyen zaman içinde daha teferruatlı açıklama yapacaklarını belirtti.

Partisinin grup toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Bahçeli; Yeni anayasa müzakereleri çerçevesinde, AK Parti’nin sunmuş olduğu anayasa taslağında itirazlarının olup olmadığı hususunda Bahçeli, “Müzakere devam ediyor. Müzakerenin daha sağlıklı geçmesinin temini için bu soruya cevap vermiyorum. İleriki zamanda daha detaylı bir açıklama yapabiliriz” dedi.

 Bahçeli, taslağın 12 maddeden oluştuğuna dikkat çekti. Bir basın mensubunun, “Anayasa konusunda Başbakan Binali Yıldırım ile yeniden bir araya gelecek misiniz?” sorusu üzerine Bahçeli, şu yanıtı verdi: “Müzakere sürecini sürdüren arkadaşların süreci tamamlaması ile birlikte ortaya çıkacak olan bir konudur. İhtiyaç hissedilirde Sayın Başbakan görüşmek isterse de biz olumlu karşılarız.” 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2016, 13:50
YORUM EKLE