Bahçeli; Asır Türk asrıdır. Hedef Kızılelma, hedef Turan ülküsüdür

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin Bugünkü grup toplantısında gündeme dair konuştu. Bahçeli, "Artık bu çağda herkes pozisyonunu Türkiye’ye göre belirlemek mecburiyetindedir. Asır Türk asrıdır. Hedef Kızılelma, hedef Turan ülküsüdür." dedi.

MHP 10.04.2018, 11:30
Bahçeli; Asır Türk asrıdır. Hedef Kızılelma, hedef Turan ülküsüdür

Devlet Bahçeli, partisinin gurup toplantısında, "Asır Türk asrıdır. Hedef Kızılelma, hedef Turan ülküsüdür." dedi.

Bahçeli; "Türk gençliği inançlıdır, ahlaklıdır, imanlıdır, dinine, diyanetine, geleneksel değerlerine, kültürel emanetlerine bağlı ve sadıktır. Türk gençliğinin deizme kaydığını söylemek densiz bir uydurmadır. Yüzbinlerce Ülkü Ocaklı evladım bu tezi çürüten bir asalete, duruşa, ve inanca şuurla sahiptir. Türk gençliğinin itham edilmesi, töhmet altında bırakılması ayıplı ve ahlaksız bir komplodur. Düşünmek görmektir, temiz bir vicdanla düşünenler gerçekleri muhakkak surette göreceklerdir. Atalarımız boşuna söylememiş; arife günü yalan söyleyen, bayram günü utanır. Türk gençliğine ateizmin bir önceki istasyonu olan deizm karası çalanlar, yüzleri varsa utansınlar, onurları kaldıysa nedamet getirsinler." dedi.

Yüksek ülküler yüksek dağlara benzer, alışık olmayanları ürkütür.

Türk gençliği yüksek ülkülere tırmanmayı göze alan, eften püften tezviratları ayağının altına alan inanç ve iman erleri olduğunu belirten Devlet bhaçeli; "Onlar gelecektir, gelecek onların iradelerine emanettir. Deizmle uğraşanlar, önce haram yiyenlere baksınlar. Sahte fetva makamlarıyla uğraşsınlar. Çocukları istismar eden kansızlarla ilgili çalıştay düzenlesinler. Münafıklara, müşrik emellere, kafir niyetlere tedbir alsınlar. Bırakın hayallere pranga vurmayı. Düşün Türk gençliğinin yakasından. Çekin ellerinizi Türk gençliğinin yarınlarından. Türk gençliği haklıdır, haysiyetlidir, erdemlidir, inanç kalpazanlarının, din tacirlerinin üstesinden gelecek güce, yeterliliğe, kabiliyet ve kifayete hamd olsun sahiptir." ifadelerini kullanarak konuşmasını şöyle devam ettirdi:

"Dedeleri Türk düşmanlığının bedelini ödediler"

"Yunanistan’ın yandan çarklı, icazetli ve ruhen tükenmiş Savunma Bakanı’nın söz ve tehditlerine de kısaca değinmek istiyorum. Bu bakan artığı, Türkiye’yi düşman olarak nitelemiş. Ege adalarına ve sınıra ilave 7 bin asker göndermiş. Birlik olup bizi ezeceklermiş. Mart ayının başında tutuklanan iki Yunan askeri için de; “gerekirse gider onları alır getiririz” demiş. Anlaşılan Yunan Savunma Bakanı aklını kaybetmiş, yediği yürek kendisini çıldırmanın eşiğine getirmiş. sAnlaşılan bu şahıs tarihi unutmuş, kovalandıkları, denize döküldükleri günleri hafızasından çıkarmış. Arzu ederse, talebi olursa tarihi tekerrür ettirmek bizim için çocuk oyuncağıdır, bu defa Atina’ya kaçmakla da kurtulmaları imkansızdır. Yunan Savunma Bakanı mitolojiye kendisini fazlasıyla kaptırmış olacak ki, Zeus’a özenmiş, Apollo’ya öykünmüş, Poseydon olmaya heveslenmiş. Uykudaysa uyansın, histeri nöbetindeyse en yakın bir kliniğe yatsın. Dedeleri Türk düşmanlığının bedelini ödediler, Anadolu’yu işgal ve istila teşebbüsünün cevabını er meydanlarında aldılar. Konya kadar bile büyüklükte olmayan bir ülkenin sorumsuz ve sabıkalı siyasetçilerinin iki de bir dişlerini göstermesi beyhude bir çırpınmadır. Biz yeri gelirse o dişleri sökmesini, hatta kırmasını çok iyi biliriz. Keskin bıçak olmak için çok çekiç yedik, daha da çekiç kaldıran olursa kafasına geçiririz.

Asır Türk asrıdır. Hedef Kızılelma, hedef Turan ülküsüdür.

Çünkü biz Türk milletiyiz. Yunan munan tanımayız, PKK, FETÖ, PYD’den anlamayız. Esareti boğarız. Zilleti ezeriz. Karanlığı yırtarız. Düştüğümüz yerden doğrulur, güneş olur doğarız. Devir artık başkalarının ne düşündüğünün dikkate alındığı devir değildir. Artık bu çağda herkes pozisyonunu Türkiye’ye göre belirlemek mecburiyetindedir. Asır Türk asrıdır. Hedef Kızılelma, hedef Turan ülküsüdür. Yunanistan’ın maceraperest bakanı ve aynı düşünceye sahip siyasetçileri önümüzü kesmeye kalkışırlarsa, enselerinden tutacak iradenin tıpkı 1920’li yıllarda olduğu gibi Anadolu’da hazır beklediğini de hesaba katmaları kendilerine hassaten tavsiyem ve tembihimdir. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken siz değerli milletvekili arkadaşlarımı, saygıdeğer misafirlerimizi hürmetle selamlıyor, başarılı bir hafta geçirmenizi diliyorum.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)