Bahçeli'den Amasya Belediyesine Ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Amasya'ya gelişinde partililer tarafından Mecitözü Kavşağı mevkisinde karşılanarak konvoy eşliğinde Amasya Belediyesi ziyaretini gerçekleştirdi.

MHP 28.07.2019, 12:25 12.11.2019, 00:45
Bahçeli'den Amasya Belediyesine Ziyaret

Amasya Belediyesine ziyarettinde Amasya belediye başkanı Mehmet Sarı'dan bilgi alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye Kayı Boyu tablosu hediye edildi.

Devlet Bahçeli, belediye binası girişinde Belediye Başkanı Mehmet Sarı, belediye çalışanları ile partililer tarafından karşılandı. Bahçeli, ardından da makamında Sarı ile görüştü.

Mehmet Sarı ve MHP İl Başkanı Erhan Demir tarafından Devlet Bahçeli'ye Kayı Boyu figürlü tablosu hediye edildi. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşmede TBMM Başkanvekili Celal Adan, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Genel Başkan yardımcıları Edip Semih Yalçın, Deniz Depboylu ve Sadir Durmaz ile divan üyeleri bulundu.

Belediye ziyaretinin ardından Amasyalılara hitapeden MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Amasya tarihin müşahidi, tarih Amasya’nın müteahhididir. Amasya Türkiye’nin göz nuru, maziye açılan gönül kapısıdır. Orta Karadeniz’in iç kısmında bir hilal gibi parlayan Amasya geçmişten bugüne dalga dalga büyüyen istiklal ve istikbal haklarımızın kader ve karar kentidir." dedi.

Sekizinci durağımız olan Amasya’dayız

31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde tarihi bir duruş gösterdikleri, Emaneti ehline teslim ettiklerini,Milliyetçi Hareket Partisi’ne muazzam bir destek verdiklerini, Üç hilali yükseltip huzuru ve umudu seçtiklerini belirten Bahçeli; "Milli birlik ve kardeşliğin mesajını sahiplendiniz. Hepinizle övünüyorum, hepinizle gurur duyuyorum. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde partimizin siyasi sorumluluğuna emanet edilen belediyelerimizi “Teşekkür-Tebrik-Takdir” temasıyla planladığımız ziyaret programlarını sırasıyla gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda sekizinci durağımız olan Amasya’dayız. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy veren, belediye başkan adaylarımızı destekleyen Amasyalı kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum. Amasya Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı’yı, Göynücek Belediye Başkanımız Sayın Kadir Fatih Erdoğan’ı, Hamamözü Belediye Başkanımız Sayın Fatih Bayrakdar’ı can-ı gönülden tebrik ediyorum. 31 Mart seçim sürecinde azimle, heyecanla, samimiyetle, inanmışlıkla çalışan, bununla birlikte sorumluluklarını harfiyen ifa ve icra eden değerli dava arkadaşlarımı, bütün parti teşkilatlarımızı takdir ediyorum. " dedi.

"Payitahta giden yol Amasya’dan geçmiştir"

Amasya’nın değerini çok iyi bildiklerini belirten Bahçeli; Amasya’ya mahcup olmayacağız. Amasya’nın hedeflerinden taviz vermeyeceğiz. Aziz ecdadımız Amasya’ya derin iz ve eserler bırakmıştır. Tamamı namusumuza emanettir. Bedestenler, camiler, medreseler, köprüler, türbeler, kaleler, çeşmeler, hanlar, hamamlar Amasya’yı tarihi ve kültürel hazine olarak kuşatarak zamanımıza kadara ulaşmıştır. Amasya evleri geçmişin anılarını bugünlere taşımıştır. Osmanlı İmparatorluğu döneminde tam yedi padişahımızın şehzadelik dönemlerindeki olgunlaşma ve kutlu görevlerine hazırlanma yeri Amasya olmuştur. Payitahta giden yol Amasya’dan geçmiştir. Devlet terbiyesi ve geleneği burada öğrenilmiş ve öğretilmiştir. Bir yanda imparatorluk bünyesinde, diğer yanda milli devlet yapısı içinde hem yükselişin, hem de kuruluş ve kurtuluşun ağırlık merkezi bellidir, kuşkusuz Amasya’dır. Şunu herkes bilmelidir ki, Amasya devletin özüdür, milletin sözüdür, tarihin sesidir, geleceğin ruh köküdür. Çözülmeye karşı direnç noktası burasıdır. Bölünmeye karşı devleşen irade buradan yükselmiştir. Amasya’ya hizmet ecdada vefa borcumuzdur. Amasya’yı ayak bağlarından kurtarmak, gelişmesini ve büyümesini sağlamak Milliyetçi Hareket Partisi için beka ve şeref meselesidir. Mutlaka başaracağız, mutlaka yapacağız, Amasya’yı baştan ayağa imar, inşa ve ihya edeceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi’ne güvendiniz, sandıkta güç verdiniz; bizler de güveninizi boşa çıkarmayacağız, " dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)