Alexa

Bahçeli'den Son Dakika Barış Pınarı Harekâtı Açıklaması

Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili açıklamalarda bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, Barış Pınarı Harekâtı aklın, adaletin, ahlakın ve hakkın tarafında olan ülkenin Türkiye olduğunu belgelemekle kalmamış resmileştirmiştir" dedi.

Bahçeli'den Son Dakika Barış Pınarı Harekâtı Açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili yaptığı değerlendirmede, Barış Pınarı Harekâtı aklın, adaletin, ahlakın ve hakkın tarafında olan ülkenin Türkiye olduğunu belgelemekle kalmamış resmileştirmiştir" ifadelerini kullandı.

Dokuz gündür hangi rezillikleri yaptıkları herkesçe malumdur

9 Ekim 2019 Çarşamba günü başlayan Barış Pınarı Harekatının bölgesel ve küresel husumetin düzeyini göstermekle birlikte Türkiye’nin sağlam, sağduyulu ve ilkeli tutumunu da cümle aleme tekraren ispat ve ilan ilan ettiğini belirten MHP Lideri Bahçeli; "Türkiye’nin terörle mücadelede hiçbir ülkeyle mukayese edilemeyecek ölçüde samimi, inançlı ve tavizsiz olduğu anlaşılmış, adeta beşeriyetin vicdanına kazınmıştır. Dost ve müttefik görünümlü, hatta stratejik ortak kisveli ülkelerin terörle mücadeleye köstek olmak, teröristlere kucak açmak amacıyla tam dokuz gündür hangi rezillikleri yaptıkları, nasıl bir hezeyan ve hezimet psikolojisinin içine düştükleri herkesçe malumdur." dedi.

TÜRKİYE ZALİMLERE GÖZ YUMMAYACAK

Çirkin bir mektup vasıtasıyla Türkiye ile terör örgütleri arasında arabuluculuğa heveslenen, alçak bir teröristi general diye tanıtıp ülkemize müzakere öneren ABD Başkanı Trump’ın tarihin ve insanlığın yanlış tarafında durduğu tartışma götürmez bir gerçek olduğunu belirten Bahçeli, "Türkiye Cumhuriyeti zalimlere göz yummayacak güce, hainlere boyun eğmeyecek cesarete, haçlı hayallerine teslim olmayacak asalet ve kudrete ziyadesiyle sahiptir. Dokuzuncu gününde bulunduğumuz Barış Pınarı Harekâtı aklın, adaletin, ahlakın ve hakkın tarafında olan ülkenin Türkiye olduğunu belgelemekle kalmamış resmileştirmiştir." dedi.

Hainler silah bırakıp mevzileri imha edilecektir.

ABD Başkan Yardımcısı Pence başkanlığında Türkiye'de heyetle yapılan görüşme ardından kimin dik duruşlu ve doğrudan yana, kimin ikiyüzlü ve yanlış istikamette olduğunun netleştiğini dile getiren Devlet Bahçeli; Sonuçlarının ayrıca değerlendirilmesi gereken Barış Pınarı Harekatı’nın içimizde ve dışımızda mevzi alan huşunet ve hıyanet cephesini deşifre ettiği ortadadır. Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye ile ABD heyeti arasında varılan uzlaşmayı değerli bulmaktadır. ABD, PKK/YPG’li teröristleri beş gün içinde fiili güvenli bölge hattının 32 km güneyine çekecek, hainler silah bırakıp mevzileri imha edilecektir.  Bu hususların gerçekleşmesi için ABD’yle birlikte alenen desteklediği PKK/YPG’nin 120 saat mühleti bulunmaktadır." dedi.

Cumhurbaşkanını kutluyorum

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, uluslararası hukuka, Birleşmiş Milletler Sözleşmesi’ne ve daha önemlisi insanlık vicdanına bağlı ve saygılı tavrını sonuna kadar muhafaza ettiğini belirten Bahçeli; "Ülkemizin haklı duruşunu, meşru pozisyonunu dünyanın yüzüne defalarca haykıran, kararlılığından ödün vermeyen Sayın Cumhurbaşkanımızı ve hükümetini yürekten kutluyorum." dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 16:13
YORUM EKLE

banner325