Alexa

Bahçeli; Fırat'ın doğusuna müdahaleyi Türk milleti arzulamaktadır

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Fırat'ın doğusuna müdahaleyi Türk milletinin arzuladığını söyledi.

Bahçeli; Fırat'ın doğusuna müdahaleyi Türk milleti arzulamaktadır

MHP lideri Bahçeli, gazete, televizyon ve ajansların temsilcileriyle sohbet toplantısında değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli: "Fırat'ın doğusuna müdahaleyi Türk milleti arzulamaktadır." dedi

Bahçeli, burada yaptığı açıklamada, "Terörle mücadeleyi kesintiye uğratmamak, yarıda bırakmamak için Fırat'ın doğusunda beklenen müdahaleyi Türk milleti arzulamaktadır. Biz de gerçekleşeceği inancındayız." dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Türkiye'nin Esad rejimi ile herhangi bir şart altında bir diyalog kurmasından yana olmadığını belirtti.

"Artık Türkiye kabuğunu yırtmıştır"

ABD'nin Suriye'den çekilmesi konusuna da değinen Bahçeli, şunları söyledi:

"Türkiye'nin kanaatinin alınması Ortadoğu'daki Türkiye'nin varlığının ve Ortadoğu'nun yeniden şekillenmesindeki yüksek katkısının da bir işareti olarak kabul edilmelidir. Artık Türkiye kabuğunu yırtmıştır. Güçlü devlet anlayışını artık çok çevrelere kabul ettirmek durumunda olmuştur."

Bahçeli'den İstanbul'da Orta Doğu zirvesi önerisi

Bahçeli, Orta Doğu'daki gelişmelere ilişkin, İstanbul'da veya Ankara'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla küresel bir zirve yapılmasını önerdi. 

Bahçeli'den Hulusi Akar açıklaması:

CHP'ile Hulusi Akar arasında yaşanan gerginliğe yönelik önemli açıklamalarda bulunan yapan Bahçeli, Hulusi Akar'a yapmış olduğu ziyareti hatırlatarak "Hulusi Akar paşa Kuran'a bayrağa ve silaha sahip çıkmıştır. Eğer kendisine yöneltilen baskıyı yerine getirseydi bugün burada olmazdık. O konuşmalar CHP'ye bir şey kazandırmaz. Ben kendisine teşekkür ediyorum" dedi.

ABD'nin Suriye'den Askerini Çekmesi:

"ABD'nin ortaya koymuş olduğu ve çok kişinin beklemediği bir anda Suriye'den askerlerini çekmesi hem Türkiye'de hem de ABD'de yankı bulmuştur. Gerçek sebeplerin tam ne olduğunu bilmek mümkün değildir. Bunu ülkeyi yöneten değerli şahsiyetlerin açıklaması lazım. Arkasında ne var bilmiyoruz ama tahmin etmemekte mümkün değil, arkasında ne olacağını bilecek bilgi ve birikime sahibiz. " dedi.

TÜRKİYE'DE KÜRESEL GÜÇLERİN BULUŞTUĞU BİR ZİRVE DÜZENLENMELİ

Benim şahsen önerim İstanbul'da veya Ankara'da küresel güçlerin büyük zirvesini yapması davetininde fayda vardır. Türkiye'de küresel güçlerin buluştuğu bir zirve düzenlenmeli. Türkiye yakın bir komşu ülke olarak bir küresel güç zirvesinin yapılmasında tüm orta doğuda gündemi meşgul eden ne varsa karşılıklı görüşülmesinde fayda vardır. Böyle bir öneriyi dikkate alırlar mı bilmiyorum ama alırlarsa iyi olur.

Dünya 5'te büyüktür....

Türkiye'nin iki damar terörle kararlı mücadelesi devam etmektedir. Türkiye'nin PKK terörle mücadelede önemli bir baş ağrısı olmuştur. Terörün kökü kazınmalıdır Suriye'de nerede olursa olsun. Büyük Kürdistan'ın birinci sac ayağı Türkiye ikincisi Suriye üçüncüsü Irak dördüncüsü de İran'dır. Suriye'de bir koridor açılması ve orada bir devletçiğin kurulması yönündeki terör faaliyeti hiç ihmal edilmemelidir. 

"Bu konuyu çıkmaza sokmanın manası yoktur"

Binali Yıldırım'ın adaylık için TBMM Başkanlığından istifası tartışmalarıyla ilgili Bahçeli, "Bu konuyu çıkmaz sokağa sokmanın manası yoktur." diye konuştu. 

Akar ile Özel arasındaki tartışmayı da değerlendiren Bahçeli,  şu ifadeleri kullandı:

"Hulusi Akar Paşa Kuran'a, bayrağa, silaha sahip çıkmıştır. Kendisine yöneltilen baskıyı yerine getirseydi burada bir toplantımız olmazdı."

Cumhur İttifakı

Yenikapı ruhunun devamıdır. Cumhur İttifakı hayırlı ve önemli bir ittifaktır. Seçimlerin yönetim sistemine etkisi iyi okunmalı. 30 büyükşehirde prensip anlaşması sağlandı. Cumnhur İttifakı yüzde 52'nin altına düşmemeli. 3 büyükşehirde yüzde 52'yi aşmak için aday çıkarmadık. Ak Parti'nin getireceği tabloyla yola devam ederiz.

Yıldırım İstanbul adayı mı?

Yapıcı yaklaşımlarıyla dikkat çeken bir kişi. Meclis başkanlığı tartışması adaylığı gölgeler. Bu konuyu çıkmaz sokağa sokmanın manası yoktur.

Yerelde uzlaşılan iller

Adana, Mersin, Manisa için AK Parti ılımlı. 

Gezen ve Akpınar'a soruşturma

Olay bizi çok üzdü. Halk Arenası programı sulandırıldı. Televizyon programındaki konuşmaları çok hoş değildi. Sana zaten yazık olmuş Metin Akpınar. Akpınar gibi bir sanatçının bu duruma düşmesi kötü örnektir. Metin Akpınar Bey'in Halk TV'ye çıkıp 5 dakikalık bir konuşma yapmasını istiyorum. "Milletimden özür diliyorum, yanlış örnek verdim" demesi lazım. Ayaklardan asılma karesini görüyorsunuz. Bu sebepten dolayı ben çok üzgünüm. Metin Akpınar'ın Abuzer Kadayıf filmini izlemesini öneriyorum. Bu tiplemede her şeyi yansıtan bir kişi örnek olarak Mussoli'nin ayalarından asılmasını nasıl verebilir? Bu konuda çok üzgünüm. 21. yüzyılda 1945'ten örnek vermek yanlıştır. 

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 11:18
YORUM EKLE