Bahçeli, Katil ve terör devleti olan Ermenistan’ı nefretle lanetliyorum

Ermenilerin Gence’ye alçakça saldırı düzenlemesini değerlendiren MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Ermenistan'ın sivil ve masum soydaşlarımızı hedef alması insanlık suçu, uluslararası hukukun açıkça ihlal ve inkarıdır. " dedi.

MHP 04.10.2020, 19:22 05.10.2020, 10:47
Bahçeli, Katil ve terör devleti olan Ermenistan’ı nefretle lanetliyorum

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya platformu twitter üzerinden Ermenistan saldırılarıyla ilgili sosyal medya üzerinden yayınladığı mesajda, Ermenistan devletinin bir kez daha zulüm saçan yüzünü gösterdiğini belirterek, "Ermenistan zalimdir, canidir, döktüğü kanda boğulmalıdır." dedi.

Ermenistan devleti bir kez daha zulüm saçan yüzünü göstermiştir.

Bahçeli açıklamasında, Ermenistan’ın, Azerbaycan’ın en büyük kentlerinden birisi olan Gence’ye alçakça saldırı düzenlemesi, sivil ve masum soydaşlarımızı hedef alması insanlık suçu, uluslararası hukukun açıkça ihlal ve inkarıdır. Ermenistan devleti bir kez daha zulüm saçan yüzünü göstermiştir. Ayrıca Dağlık Karabağ’daki Fuzuli, Ağdam ve Terter yerleşim alanları da Ermenistan tarafından topçu ve roket atışlarıyla bombalanmıştır."  dedi.

Dağlık Karabağ Türk’tür, Azerbaycan Türklüğün öz yurdu, vazgeçilmez hakkıdır.

Ermenistan'ı lanetlediğini, yılanın başının mutlaka ezilmesi gerektiğini belirten Bahçeli, "Ermeni çeteleri Azerbaycan karşısında sıkıştıkça, çatışma alanlarını sivil yerleşim yerlerine genişletmektedir. Katliamcı Ermeni zihniyeti geçmişte ne yapmışsa bugün de aynısını hunhar şekilde tekrarlamaktadır. Ermenistan zalimdir, canidir, döktüğü kanda boğulmalıdır. Güney Kafkasya’da barış ve istikrarın yegane muhalifi Ermenistan’dır. Artık uluslararası toplum sivillere yönelik kanlı ve aşağılık saldırılara duyarsız kalmamalıdır. Bu vesileyle şehit olan soydaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı soydaşlarımıza da şifalar diyorum. Unutulmasın ki, Dağlık Karabağ Türk’tür, Azerbaycan Türklüğün öz yurdu, vazgeçilmez hakkıdır. Bu hakkın, hak sahibiyle buluşması can pahasına da olsa sağlanmalıdır. Katil ve terör devleti olan Ermenistan’ı nefretle lanetliyorum. Yılanın başının mutlaka ezileceğine inanıyorum." dedi.

Biriz, beraberiz, Türkiye ile Azerbaycan’ız.

Bu gelişmeler karşısında, Nahçivan Özerk Cumhuriyeti’nin Azerbaycan Cumhuriyeti’ne katılmasının şart olduğunu ifade eden Devlet Bahçeli, bunun tarihi zorunluluk, çok acil bir ihtiyaçtır ve hayat memat konusu olduğunu söyleyerek Twitterde yaptığı paylaşımı şu şekilde bitirdi:

"Söz konusu birleşme sonucunda tek ses, tek nefes, tek yürek halinde zalime ve düşmana karşı mücadele edilecektir. Böylelikle Azerbaycan’ın haklı, hukuki, meşru ve beka mücadelesi daha da güç ve derinlik kazanacaktır. Ayrımız gayrımız yoktur, uzağımız yakınımız yoktur, iki devlet tek milletiz, aynı damarda akan kan, aynı tende atan canız. Biriz, beraberiz, Türkiye ile Azerbaycan’ız. Ve hep birlikte büyük Türk milletiyiz."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık