Alexa

Bahçeli, Meclis Grubu Toplantısında Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, Meclis Grubu Toplantısında Konuştu
banner327

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Türkiye'nin gündemi haline gelen Cinsel istismar suçuyla ilgili sert açıklamalarda bulundu. Bahçeli aksi söylensede söz konusu önerge tecavuzcülere af getirmekte olduğunu söyledi.

Bahçeli,Öğretmenlik kutsal bir meslek olduğunu söyledi. 

Bahçeli; "Öğretmenlerimize ne söylesek, ne yapsak eksik ve yetersizdir. Bugün öğretmenlerimizin mutlu ve memnun olduğunu hiç kimse iddia edemeyecektir. 15 Temmuz’la birlikte eğitimin kimlerin eline düştüğü ortaya çıkmıştır. Hainden öğretmen olmayacak, gerçek öğretmenden de hain çıkmayacaktır." dedi.

FETÖ ve PKK’lı oldukları gerekçesiyle açığa alınan öğretmenler emanete ihanet ettiğini belirten Bahçeli; Tasvip etmesek de yasal sendikalardan birine üye olmanın bir memuru suçlu yapmayacağı açıktır. FETÖ’nün siyasi ayağı gizemini korumaktadır. Öğretmene gücünüz yetiyor da siyasetteki FETÖ’cülere niye dokunulmuyor? Sözleşmeli öğretmenlik güvencesiz bir sistemdir. Parti olarak sözleşmeli öğretmenlerin daimi kadroya geçmesini bekliyor, istiyoruz."dedi.


Bahçeli Şöyle devam etti:

Türk lirası devamlı değer ve irtifa kaybetmektedir. Dolardaki yükselişin tehlikeli boyutlara ulaştığını görmek mecburiyeti vardır. Türkiye aynı şartlara sahip birçok ülkeden olumsuz şekilde ayrışmaktadır.

İşsizlik resmi olarak yüzde 11,3 olurken gerçekte yüzde 20’ye dayanmıştır. Dolardaki vahim dalgalanma aynı zamanda orta vadeli programın omurgasını çökertmiştir. Bundan sonra olası bir faiz artışı bile dövizdeki yükselişi önlemeyecektir. İhtiyacımız olan yeni ve milli bir ekonomi modelidir. Bağımsız ekonomi, bağımsız bağlantısız Türkiye demektir. Ahlaki çürüme toplumu ayakta tutan değerleri tepeden tırnağa tehdit etmektedir. 16 Kasım’a kadar cinsel istismarı yap, sonra sıkıyı görünce evlen. Bu önerge milletimiz ayağa kaldırmıştır.

İĞRENÇ YARATIKLARA CAN SİMİDİ UZATILMAKTADIR.

Cebir olmadan cinsel istismar suçu nasıl gerçekleşecektir? Adı üstünde çocuğun rızası olsa ne yazacaktır? İğrenç yaratıklara can simidi uzaltılmaktadır. Bu önergeyi veren AKP’li milletvekillerinin hiç mi vicdanı sızlamadı, hiç mi elleri titremedi?

Aksi söylense de söz konusu önerge tacavüzcülere af getirmektedir.  Herkes şu sorunun yanıtını arasın: Çocuktan gelin olur mu? Ne felakettir ki 3 bin mağdurdan bahsedilmektedir.

Buradan AKP’ye çağrıda bulunuyorum, komisyona çekmekle yetinmeyin, bu önergeyi tümden geri çekin.

AKP’nin anayasa taslağı bize ulaştı, incelemelerimizi tamamladık. Konuşa konuşa pürüzleri aşacağımızı düşünüyoruz.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Türkiye'nin gündemi haline gelen Cinsel istismar suçuyla ilgili sert açıklamalarda bulundu. Bahçeli aksi söylensede söz konusu önerge tecavuzcülere af getirmekte olduğunu söyledi.
 
Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2016, 11:27
YORUM EKLE

banner325