Bahçeli; Merhum Ecevit’in Türkiye’nin hak ve çıkarlarını samimiyetle savundu

MHP Lideri Bahçeli, Merhum Bülent Ecevit’in devlete bağlılığını tartışmaya açmanın haksızlık olduğunu söyledi.

MHP 07.07.2021, 02:18 07.07.2021, 02:59
Bahçeli; Merhum Ecevit’in Türkiye’nin hak ve çıkarlarını samimiyetle savundu

Zülfü Livaneli’nin Halk TV’de eski başbakanlardan merhum Bülent Ecevit’le ilgili mesnetsiz iddialarına, Milliyetçi Harekete Partisi Genel Başkanı Halk TV-ye gönderdiği cevapta, "Merhum Bülent Ecevit’in devlete ve millete bağlılığını tartışmaya açmak hem vebal hem de haksızlıktır" dedi.

Bahçeli  Zülfü Livaneli’nin Halk TV’de Merhum Bülent Ecevit’le ilgili iddialarına yönelik MHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter aracılığıyla Halk TV’ye gönderdiği yanıtta şunları söyledi; "Kendisini yakından tanıma fırsatı olduğunu söyleyen Bahçeli, merhum Bülent Ecevit için, "Tam bir beyefendi, saygın bir devlet adamı, tutarlı ve milli nitelikli bir solcu, aynı zamanda da Türk milletinin değerleriyle çatışmayan, çelişmeyen bir şahsiyetti"

MHP Lideri Bahçeli'nin mesajı ise şöyle:

Merhum Ecevit’in Türkiye’nin hak ve çıkarlarını samimiyetle savunduğuna her fırsatta şahit oldum

''Merhum Başbakanımız Sayın Bülent Ecevit’le süresi 3,5 yılı bulan 57’inci Cumhuriyet Hükümetinde  birlikte görev yaptık. Bu vesileyle kendisini yakından tanıma fırsatım oldu. Tam bir beyefendi, saygın bir devlet adamı, tutarlı ve milli nitelikli bir solcu, aynı zamanda da Türk milletinin değerleriyle çatışmayan, çelişmeyen bir şahsiyetti. Merhum Ecevit’in Türkiye’nin hak ve çıkarlarını samimiyetle savunduğuna her fırsatta şahit oldum. Bu haliyle, Zülfü Livaneli’nin Merhum Ecevit’le ilgili mesnetsiz iddialarını, meşrepsiz ithamlarını, hatta seviyesiz iftiralarını reddettiğimi özellikle ve sizin vasıtanızla paylaşmak isterim. Merhum Bülent Ecevit’in devlete ve millete bağlılığını tartışmaya açmak hem vebal hem de haksızlıktır. Bu duygu ve düşüncelerimi kamuoyunun bilgi ve takdirine sunuyorum.... Göstereceğiniz hassasiyetten dolayı da teşekkür ediyorum.''

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)