Alexa

Bahçeli, Saldırıya Uğrayan Kılıçdaroğlu ile İlgili Açıklama Yaptı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya ilişkin 'Böyle bir saldırıdan memnuniyet duymak mümkün değil. İçişleri Bakanlığı çok yönlü araştırma yapmalı.' dedi.

Bahçeli, Saldırıya Uğrayan Kılıçdaroğlu ile İlgili Açıklama Yaptı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyla ilgili açıklamalarda bulunarak, "Akkuzulular inançları siyasi davranışlarıyla sert adamlar. O adama yumruk attıracak kadar ne yaptın sen Kemal Kılıçdaroğlu? Kılıçdaroğlu’nun bir tatile çıkması lazım.” dedi.

Olaydan memnuniyet duymanın mümkün olmadığını belirten Bahçeli; "Bu bir siyasi partinin hele hele iktidar partisinden sonra meclis te sayısal çoğunluğu bulunan bir siyasi partinin liderine yapmak yakışık almaz, kabulü mümkün değildir." ifadelerini kullanarak; Bir siyasi partinin lideri nereye nasıl gideceğini kendisi araştırmalı, danışmanlarına sormalı, parti yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunulmalı ve ondan sonra da eğer gitmeyi çok uygun bir zemin olarak görüyorsa her türlü ihtimalin de tedbirini alarak gitmesi gerektiğini söyledi.

Köy halkının teker teker dinnenmesi gerektiğini de dile getiren MHP Lideri Devlet Bahçeli; "Türkiye de mazbatayı daha da gererek Türkiye’de farklı farklı sonuçları elde etmek için çaba mı gösteriyorsunuz?" dedi.

Devlet Bahçeli konuyla ilgili açıklamasını şöyle sürdürdü:

O bölgede ne işin var senin? İki gün sonra taziye evine gitsen acısının hafiflediği bir ortamda başsağlığı dilesen ne olur. Ankara’nın dışında hangi cenaze törenlerine bu kadar iştahla katıldın. Bunların sorularını bu millet sormalı. Akkuzulular inançları siyasi davranışlarıyla sert adamlar. Eğer bunlara ‘Bu adam burada ne geziyor bunu sokmayın köye’ demişlerse, televizyonda yaşlı bir adam yumruk atıyor. O adama yumruk attıracak kadar ne yaptın sen Kemal Kılıçdaroğlu? Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir tatile çıkması lazım.”

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2019, 23:25
YORUM EKLE