Bahçeli, Sosyal Medyadan 'Çiğ Felaketi' İle İlgili Mesaj Verdi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ, sosyal medya hesabı twitter üzerinden verdiği mesajda, Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem felaketinin henüz sarsıntısı ve sıcaklığı ortadayken, Van’ın Bahçesaray ilçesinden gelen kara ve kahredici haberlerle milletimizi derinden yaraladığını belirtti.

MHP 05.02.2020, 20:05
Bahçeli, Sosyal Medyadan 'Çiğ Felaketi' İle İlgili Mesaj Verdi

2020 yılına girdik gireli Türkiye seri afetlerle, tarifsiz acılarla boğuştuğuna dikkat çeken MHP Lideri Devlet Bahçelisosyal medya hesabı twitter üzerinden verdiği mesajda, Elazı ve Malatya'da yaşanan depremin ardından Van’ın Bahçesaray ilçesinde düşen çiğ olayı ile ilgili şu açıklamada bulundu.

2020 yılına girdik gireli Türkiye seri afetlerle, tarifsiz acılarla boğuşmaktadır. Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem felaketinin henüz sarsıntısı ve sıcaklığı ortadayken, Van’ın Bahçesaray ilçesinden aldığımız kara ve kahredici haberler milletimizi derinden yaralamıştır.

Van-Bahçesaray kara yolunun 33.km’sinde üzerine çığ düşen minibüste bulunan vatandaşlarımızı kurtarma çalışmaları devam ederken bölge ikinci defa çığ faciasına maruz kalmıştır. Dün çığ altında kalan 5 vatandaşımızın ardından bugün yaşananlar daha feci boyutlara ulaşmıştır.

İlk çığ düşmesinde 5, ikinci çığ düşmesinde 33 olmak üzere şu ana kadar 38 vatan evladı şehit olmuştur. Acımız çok büyüktür. Çığ felaketinde şehit olan sivil ve güvenlik görevlisi kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, milletçe başımız sağolsun diyorum.

Ayrıca yaralanan kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum.

İnanıyor ve niyaz ediyorum ki, Türk milleti elbirliğiyle deprem enkazını nasıl kaldırmışsa çığ felaketini de aynı şekilde kaldıracak, kederlerimiz paylaşılarak azalacak, doğudan batıya gönül ve kardeşlik bağlarıyla kenetlenme ve kucaklaşma hasletimiz güçlenip büyüyecektir.

Cenab-ı Allah aziz milletimize ve ülkemize yardım etsin, her türlü afet ve beladan hepimizi muhafaza etsin. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur