Bahçeli; Teröristleri belediyede işe alanların yeri belediye olamaz

"Terör örgütleriyle iltisaklı olanların İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde ne işi vardır" diyen MHP Lideri Devlet Bahçeli, "hiç kimsenin gözünün yaşına bakılmamalıdır" dedi.

MHP 30.12.2021, 11:46 30.12.2021, 12:23
Bahçeli; Teröristleri belediyede işe alanların yeri belediye olamaz

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TÜRKGÜN'e verdiği röportajda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle ilgili iddiaların vahim olduğunu belirterek, "Terör örgütüyle iltisakı olanları Belediyeye alanların bu fiilleri sabit görülürse başta Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere hiç kimsenin gözünün yaşına bakılmamalı, derhal görevinden alınmalı, büyükşehir belediye meclisi de yeni başkanı seçmelidir" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle ilgili iddialar la ilgili soruya cevap veren Bahçeli; “Bu belediyede çok sayıda işe alınanlardan 557 kişinin terör örgütleriyle irtibat ve iltisakları belirlenmiştir. İçişleri Bakanımız kararlı konuşmaktadır. Dağdaki terörün kökünü kazıma iradesinde olanların kamu kurumlarına ve belediyelere sızan terörle bağlantısı olanlara seyirci kalması düşünülemez. Terör örgütleriyle iltisaklı olanların İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde ne işi vardır?”dedi.

Terör örgütüyle iltisakı olanları Belediyeye alanların bu fiilleri sabit görülürse başta Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere hiç kimsenin gözünün yaşına bakılmaması gerektiğini dile getiren Devlet Bahçeli, "Derhal görevlerinden el çektirilmeleri adaletin gereği olacaktır. Suçluyu koruyan suç işlemiştir. Teröristleri belediyede işe alanların yeri belediye olamaz. Bunların adresi mahkemedir. Şayet iddialar doğru ise Büyükşehir Belediye Başkanı İstanbul’a ihanet etmiştir. Bu ihanet ise cezasız kalamaz. Toplanıp marşlar söyleyerek durumu kurtaramazlar” dedi. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)