Bahçeli'den Mali İşlerden Sorumlu Karakara'ya Talimat

MHP Lideri Devlet Bahçeli, yükselen döviz kurlarından sonra bugün Twitter üzerinden yaptığı açıklama sonrası Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt KARAKAYA’ya talimat verdi.

MHP 10.08.2018, 22:52 10.08.2018, 23:36
Bahçeli'den Mali İşlerden Sorumlu Karakara'ya Talimat

ABD Başkanı Trump’ın attığı bir tweetin arkasından aşırı düzeyde yükselen döviz kurlarından sonra bugün akşamüzeri twitterdan açıklamalar yapan ve bu kumpasa karşı birliktelik çağrısında bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genel Başkan Yardımcısı Karakaya'ya talimat verdi.

Bahçeli; Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt KARAKAYA’ya “2018 yılında alınan hazine yardımlarından dövize bağlı olanlar varsa, pazartesi gününden itibaren Türk Lirasına dönüştürülmesi” talimatını verdi.

Bahçeli Dolar ile İlgili Ne Dedi?

Dövizin çıkışından memnuniyet duyup siyasi çıkar ve nihai olarak müsebbip kollayanlar, bunun üzerinden kaos ve karmaşa hayali kuranlar emperyalizm canavarının günahkar hizmetkarlarıdır. Bunlar harama çanak tutan, haine selam çakan vatansızlardır, milliyetsizlerdir. Dolara mahkûm değiliz. Dolarla doğmadık, olmayınca da ölmeyiz. Zalimlerin dövizi tetikleyen mekanizmaları, finans ve ekonomik enstrümanları varsa, bizim de kırılmayacak mukavemetimiz, kopmayacak ve kapanmayacak milli ruh ve şuurumuz vardır. Milletçe kenetlenmeliyiz. Dövizdeki yapay sıçramanın bu ülkeyi dün olduğu gibi bugün de rehin almayacağını net ve kategorik şekilde göstermeliyiz. Türk lirası itibarımızdır, iffetimizdir, ihtiramımızdır, istikbal ve istiklal haklarımızın izharıdır. Milli paramıza sahip çıkalım." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)