Bahçeli'den Sedef Kabaş'a Sert Tepki: Faşizan Sözleri Kınıyorum!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret eden Sedef Kabaş'a tepki gösterdi.

MHP 22.01.2022, 21:47 22.01.2022, 22:19
Bahçeli'den Sedef Kabaş'a Sert Tepki: Faşizan Sözleri Kınıyorum!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan Gazeteci Sedef Kabaş'a MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sert tepki gösterdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya platformu twitter üzerinden yayınladığı mesajda, Cumhurbaşkanını hedef alan "çirkin saldırıyı, husumetle pekişmiş anti demokratik ve faşizan sözleri" kınadığını söyledi.

MHP Lideri Bahçeli'nin mesajı şu şekilde devam ediyor:

Zelil bir oyun, zillet bir tiyatrodur

"Kin ve nefretine yenilmiş, ifade ve düşünce hürriyetini tersten yorumlamış tetikçi bir gazetecinin Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı ağır ve affedilemez hakareti ne demokrasiyle, ne basın ahlakıyla, ne de hukukun evrensel ilkeleriyle bağdaşmayacak bir çarpıklık, bir çürüklüktür. Elbette kötü söz bumerang gibidir, eninde sonunda dönüp dolaşıp sahibini bulacak, hatta mahcup ve ahlaken de mahkûm edecektir. Bilhassa bu sözde gazetecinin kelepçe takılmamasına rağmen, takılmış gibi imaj uyandırma gayretkeşliği zelil bir oyun, zillet bir tiyatrodur.

Anti demokratik ve faşizan sözleri kınıyorum!

Demokrasi saygı ve tahammül sistemidir. Bundan nasibini alamayan müfsitlerin üslubu hastalıklı, usulü hayasızlıktır. Anılan gazetecinin tutuklanmasıyla bağımsız ve tarafsız yargı süreci başlamıştır. Herkes yargı kararını sabırla beklemek ve riayet etmek durumundadır. Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan çirkin saldırıyı, husumetle pekişmiş anti demokratik ve faşizan sözleri kınıyorum. Bu konuyu cepheleşme malzemesi yapmak için sıraya giren çevrelerin hesap hatası yapmaktan ve yanlışa ortak olmaktan kaçınmalarını hassaten tavsiye ediyorum."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)