Alexa

Bahçeli'den Sert Açıklama; Belediye Meclisi Üyelerini Yok Farz Ederek...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli: "Mazbatayı stadyuma taşımak siyasi düşmanlık için ekilen tohumdur" dedi.

Bahçeli'den Sert Açıklama; Belediye Meclisi Üyelerini Yok Farz Ederek...

"Mazbatayı stadyuma taşımak, taraflar arasındaki rekabeti siyasi düşmanlığa dönüştürmek için ekilen bir tohumdur." ifadelerini kullanan MHP Lideri Bahçeli, gazetecilere açıklamalarda bulunarak, " Belediye başkanlarımızın birbiriyle taşınmasına ve MHP'nin belediyecilik anlayışı üzerinde durulacaktır." dedi.

"İl genel meclisi üyesi oylarını yok farz ederek, belediye meclisi üyelerini yok farz ederek, üç tane, beş tane belediyenin aldığı yerlerdeki oy oranını esas alarak yorum yapanlar kamuoyu araştırmaları nezdinde iflas etmiş insanlardır." şeklinde açıklamalarda bulunan Bahçeli; "Türkiye'deki siyasi gelişmeler takip edilmektedir. Özellikle YSK'nın itirazlara cevabı beklenmektedir. Başarı sağlamış belediye ve il başkanlarımız ortak toplantısı 19 Nisan günü Antalya'da yapılacaktır. Cumartesi ve Pazar devam edecek. Belediye başkanlarımızın birbiriyle taşınmasına ve MHP'nin belediyecilik anlayışı üzerinde durulacaktır." dedi.

Rakamları görmeden, bilmeden niyetler üzerinde değerlendirme yapanları her akşam TV'de takip ettiklerini belirten Devlet Bahçeli; Millet iradesi doğru değerlendirmeyi yaptığını,YSK'nın açıklamaları sonrasında resmi gazetede yayın yapılacağını, İl genel meclis üyesi oylarını yok farz ederek, belediye meclis üyelerini yok farz ederek yorum yapanlar kamuoyu araştırmaları nezdinde iflas ettiğini söyledi.

Bahçeli; bunun mazbatayı stadyuma taşımak taraflar arasındaki rekabeti siyasi düşmanlığa dönüştürmek için ekilen bir tohum olduğunu belirterek, "bundan belediye başkanı olmaz." dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2019, 15:31
YORUM EKLE