Beykoz Samsunlular Derneğinden MHP Samsun Teşkilatına Ziyaret

İstanbul Beykoz Samsunlular Derneği Başkanı Ömer Altun, Samsun'a gelerek MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ı makamında ziyareti ederek teşekkür etti.

MHP 03.10.2019, 16:40
Beykoz Samsunlular Derneğinden MHP Samsun Teşkilatına Ziyaret

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak’ı makamında ziyaret ederek teşekkür eden Beykoz Samsunlular Derneği başkanı ömer Altun, Beykoz ile Paşabahçe Cam Fabrikasından dolayı özdeşleşmiş olan cam sanatının güzelliğini yansıtan cam vazo ve kase hediye etti.

İstanbul Beykoz Belediyesi tarafından Beykoz'daki yöre derneklerinin katılımıyla Serebral Palsi hastalığına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Beykoz Çayır Festivaline yöresel kıyafet desteği sağlayan MHP Samsun İl Başkanlığına gelerek Başkan Karapıçak, 11 federasyon 185 dernek ve 500 bine yakın hemşehrinizin her zaman yanında olacaklarını belirtti.

Tarihi Beykoz Çayır Festivali Beykoz Samsunlular Derneği ve Beykoz’da ki 19 yöre derneğinin katılımıyla 15 Eylül Pazar-25 Eylül Çarşamba tarihleri arasında etkinlik düzenlenmişti. 10 gün süren festivale birçok siyasi, bürokrat, STK Temsilcileri, muhtarlar, Serebral Palsi hastası çocuklar ve çok sayıda vatandaş katılmıştı. Festivale ayrıca ünlü ve sevilen yöresel sanatçılar konserleriyle renk katmış, yöresel derneklerin karma folklör gösterileriyle festival bir coşku yumağına dönüşmüştü.

‘Beykoz Çayır Festivali’ asıl amacı olan yöre derneklerinin karkısıyla kültürel değerlere sahip çıkmanın yanı sıra oksijen yetersizliği ve çeşitli nedenlerden oluşan Serebral Palsi rahatsızlığına dikkat çekmek olmuştu. Festivalde kültür standında tanıtım yöresel kültürel değerlerin tanıtımı yapılırken, Samsun’da Beykoz Samsunlular Derneğinin temsili ile temsil edilmiş tanıtılmış oldu.

 Beykoz Samsunlular Derneği Başkanı Ömer Altun, Beykoz Samsunlular Derneğinin temsili ‘Beykoz Çayır Festivali’nde Samsun’un başarılı temsiline gerek yöresel kıyafetler ve lojistik gerek ise manevi desteklerinden dolayı Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak’a teşekkür ederek Beykoz ile Paşabahçe Cam Fabrikasından dolayı özdeşleşmiş olan cam sanatının güzelliğini yansıtan cam vazo ve kase hediye etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak konuyla ilgili xu değerlendirmelerde bulundu:

“Geçtiğimiz İstanbul seçimlerinde yaklaşık bir ay İstanbul’da ki Samsunlu hemşehri derneklerini ziyaret ettik ve onlarla hemhal olduk. Şunu gördük ki İstanbul’da Samsun’a olan sıla özleminin kalbi hemşehri derneklerinde atıyor. Biz Samsun’da yaşayanlar bu duyguyu, sıla özlemini onlar kadar hissedemesek de empati yaptığımızda o ışıltıyı, o duyguyu onların yüzlerinde ve ışıldayan gözlerinde görüyoruz. Beykoz Samsunlular Derneğine olduğu gibi İstanbul’da diğer faal olan 11 federasyon ve 185 dernek ile 500 bine yakın hemşehrimizin her zaman yanında olacağız. Beykoz Samsunlular Derneği Başkanı Ömer Altun’a da Samsun’u ve Samsunluları temsil ettiği festivaldeki emekleri için teşekkür ediyorum” 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
18°
az bulutlu