Alexa

Celal Adan; Türkiye Tehdit Altındadır

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Milletimizin bu hain terör karşısındaki tavizsiz duruşu dosta düşmana bir cevap niteliğindedir." dedi.

Celal Adan; Türkiye Tehdit Altındadır
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı  İstanbul Milletvekili Celal ADAN’ın yaptığı yazılı basın açıklamasında; Beşiktaş’ta polislerimize ve sivil vatandaşlarımıza yönelik düzenlenen hain saldırıda bölücü terör örgütünün bir kez daha insanlık dışı yüzünü çok acı şekilde gösterdiğini belirtti.

YPG'LİLER SINIRLARIMIZDA CİRİT ATMAKTADIR

Avrupa ülkelerinin tutumunun ikiyüzlü olduğunu belirten Adan; "Avrupa Türkiye’ye karşı ikiyüzlü tutumuna devam etmektedir. Avrupa uyruklu YPG’liler sınırlarımızda cirit atmaktadır. Bir yandan teröre destek verip diğer yandan kınama beyanları yayınlamak ikiyüzlülük değil de nedir? Akan kanın esas sorumlusu; teröristlerin siyasi uzantılarına, destekçilerine kucak açanlardır. Teröristlere kuryelik yaparken yakalanan ve yurt dışına kaçan bir HDP vekiline Fransa’da vatandaşlık verilmesi girişimi nasıl bir akılla izah edilebilir? Bu sözde milletvekiline vatandaşlık vermek teröre doğrudan destek olmaktır." dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan yazılı basın açıklamasını şöyle devam ettirdi:

TÜRK DÜŞMANLIĞINDAN BESLENEN HAİNLER

TBMM’de teröre karşı üç siyasi partinin ortak bildirisine imza koymayanların söyleyecekleri sözün hiçbir hükmü yoktur, olamaz. HDP’nin meclisteki temsilcileri ve ülke genelindeki teşkilatları boğazlarına kadar teröre batmışlardır. İradelerini ve akıllarını PKK’ya kiraya verenlerin, yurt dışındaki ağababalarının eteklerinin altına saklananların Türkiye’ye verecek hiçbir şeyleri yoktur. HDP, PYD ve PKK aynı stratejinin ortağı ve aynı yolun yolcusudurlar. Bunlar Türkiye düşmanı her şer odağıyla işbirliği yapmaktan, onların sözcülüğüne gönüllü olmaktan hiçbir zaman geri durmamışlardır. Yurt dışında Türkiye düşmanlığı yaparak itibar gören, Türk düşmanlığından beslenen hainler de eninde sonunda hesap vereceklerdir.  

TÜRKİYE TEHDİT ALTINDADIR

Türkiye çok yönlü bir terör ve suikast tehdidi altındadır. Bu tehditle mücadele ancak ve ancak milli bir duruşla mümkündür. Tehdit topyekun Türkiye’ye ve Türk milletine karşıdır. O halde topyekun bir mücadele şarttır. Bu çerçevede siyasi parti liderlerinin bir araya gelmiş olmaları son derece anlamlıdır ve düşmanlarımıza karşı bir cevap niteliğindedir. Milliyetçi Hareket Partisi her türlü terör odağına karşı, her şartta kesin ve tavizsiz bir mücadele gerektiğini savunmaya devam edecektir.  

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2016, 14:42
YORUM EKLE

banner325