Celal Adan'dan Sarıkamış Harekatı'nın 106. yıl dönümü Mesajı

MHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Celal Adan, Sarıkamış Harekatı'nın 106. yıl dönümü münasebetiyle şehitlerimizi rahmet ve minnetle andı.

MHP 22.12.2020, 19:22 22.12.2020, 19:59
Celal Adan'dan Sarıkamış Harekatı'nın 106. yıl dönümü Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili TBMM Başkanvekili Celal Adan,Sarıkamış Harekatı'nın 106. yıl dönümü dolayısıyla sosyal medya twitter hesabı üzerinden mesaj yayımladı.

Celal Adan paylaşımda bulunduğu mesajda Türk Devletinin sonsuza dek yaşayacağını belirterek şunları söyledi:

"Sarıkamış; yenilginin değil, dirilişin sembolüdür. Orada Allahuekber Dağları'nın karlı zirvelerine baş eğdiren ruh; Çanakkale'de destan yazmış, İstiklâl Harbi'ni vermiş, Anadolu'yu kurtarmıştır. Türk devletini kuran irade; yine aynı ruhun tezahürüdür. Sonsuza dek yaşayacaktır."

Celal Adan Kimdir?

10 Eylül 1951’de Ağrı Tutak’ta doğan Celal Adan'ın Annesinin adı Fatma, Babasının adı Temur’dur. İlk ve Ortaokulu Ağrı “Tutak’ta, Liseyi Erzurum Yatılı Lisesinde tamamlayan Celal Adan, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesini bitirerek, Orman Yüksek Mühendisi oldu.

Celal Adan'ın Siyasi hayatı nedir?

21. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi. İki dönem Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği yaptı.

24, 25. ve 26.Dönemde tekrar İstanbul Milletvekili seçildi ve Adalet Komisyonu üyeliği yaptı.

27. Dönemde de İstanbul Milletvekili olarak parlamentoya girmeye hak kazandı. 27. Dönem de TBMM Başkanvekili seçildi ve TBMM Başkanvekili olarak halen görevini sürdürmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)