Cemal Enginyurt'dan Kerkük Açıklaması

MHP 21. dönem Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt; Kerkük ve Musul Türk yurdudur. Sözde Kürdistan denilen aşirete kesinlikle vermeyeceğiz." dedi.

MHP 27.09.2017, 23:39
Cemal Enginyurt'dan Kerkük Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi 21. dönem Ordu Milletvekili Enginyurt, Kerkük ve Musul konusunda AK parti hükümetinin yanında olduklarını açıkladı.  


Cemal Enginyurt, Musul’un Türk yurdu olduğunu ifade ederek, sözde Kürdistan denilen aşirete kesinlikle verilemeyeceğini belirterek, kimse Kerkük'ü, Türklerden alamayağını söyledi. Enginyurt, “Kerkük ve Musul Türkmen yurdudur. Kerkük ve Musul Türk yurdudur. Kerkük ve Musul’da kurulacak sözde Kürdistan devletine karşı Türk milliyetçileri olarak kanımızın son damlasına kadar mücadele vereceğiz. Kerkük’ü asla sözde Kürdistan aşiretine teslim etmeyeceğiz. Bunun adı bir savaş ilanı değildir, bunun adı bir başka memleketin topraklarına göz koymak değildir. Kerkük Türklerin yurdudur, Kerkük Türkmen yurdudur. Kimse Kerkük’ü Türklerden alamaz. Bu konuda AK Parti ve hükümetinin yanında olduğumuzu bütün Türkiye’ye bir kere daha ilan ediyoruz. MHP olarak Türkiye Cumhuriyeti devletini ve milletini canımızdan aziz biliyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)