Çetinkaya; PKK Aynı Zamanda Narko-Terör Örgütüdür

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya, PKK’nın aynı zamanda bir narko-terör örgütü olduğunu ifade etti.

MHP 12.10.2019, 17:03
Çetinkaya; PKK Aynı Zamanda Narko-Terör Örgütüdür

PKK’nın aynı zamanda bir narko-terör örgütü olduğunu ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya, Mehmetçiğiin “Barış Pınarı Harekatı” ile uyuşturucu bataklığına darbe vuracağını söyledi.

MHP Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya, Suriye’deki iç karışıklıktan dolayı oluşan otorite boşluğundan faydalanan PKK/PYD/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerinin bu bölgede uyuşturucu imalatı yaptıklarına dikket çekerek, Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suçlar Ofisi (UNODC), raporlarına göre Suriye’deki çatışma ortamının uyuşturucu ticaretini önemli ölçüde artırdığı belirtti.

Çetinkaya, güvenlik koridoru içerisindeki şehirlerde ve civarlarında PKK/YPG haşhaş, buralarda esrar ve kenevir ekimi gerçekleştirdiğini belirterek, buraları bir uyuşturucu geçiş güzergâhı ve aynı zamanda uyuşturucu üretim merkezi haline getirdiğini söyledi.

Uyuşturucudan elde edilen para ile örgüte finansal destek sağlayan, militanlarına silah ve teçhizat temin eden terör örgütlerinin varlığı bölgeden temizlendiğinde, en büyük darbelerden birini daha yaşayacağını söyledi. MHP Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya, açıklamasını şöyle sürdürdü:

Kahraman Türk Ordusu ‘Barış Pınarı Harekatı’ ile askerimize ve polisimize sıkılan her kurşunun parasal kaynağını ve Türk gençliğini hedef alan bu melanetin yuvasını kurutacaktır. Unutulmamalıdır ki, terörü uyuşturucu besler. İnşallah Mehmetçiğimizin bu önemli operasyonuyla her alanda terörün kökünü kazıyacağız.”
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)