Cumhur İttifakı’nda 'bir gedik açar mıyız?' diye düşünenler

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un MHP ve Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hedef alan sözlerine sert tepki gösterdi. Büyükataman, “Cumhur İttifakı’nda bir gedik açar mıyız?” diye düşünenler, kendi kazdıkları kuyuya düşeceklerdir." dedi.

MHP 10.07.2020, 23:44 11.07.2020, 11:40
Cumhur İttifakı’nda 'bir gedik açar mıyız?' diye düşünenler

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’a MHP'yi ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hedef alan sözlerine tepki göstererek, "FETÖ ve PKK’nın siyasi temsilcisi olmaya heves eden CHP yönetimi bilmelidir ki büyük Türk milleti bu oyuna gelmeyecek, yüzdükleri tehlikeli sular CHP yönetiminin başına bela olacaktır." dedi.

Yanlışta ısrar, ihanette süreklilik... 

Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin geçtiğimiz gün yapmış olduğu basın açıklaması ile Cumhuriyet Halk Partisini Atatürk’ün çizgisinden çıkartıp FETÖ ve PKK’nın uydusu hâline getiren Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundğunu, yaklaşan Cumhuriyet Halk Partisi Kongresi öncesinde vatansever CHP’li delegelerin üzerindeki tarihî sorumluluğu hatırlattığını belirten Büyükataman, "Kılıçdaroğlu ve CHP üst yönetimi kendine çeki düzen verip rotasını Ankara’ya çevirmek yerine yanlışta ısrar, ihanette süreklilik kararı almıştır. Ne hazindir ki açıklama yapmak, CHP’nin çok sevdiği gazetecilerden Barış Yarkadaş’ın 2013 yılında teröristbaşı Fethullah Gülen’in davetiyle Amerika’ya gittiğini ifşa ettiği CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’a düşmüştür." dedi.

HDP’li sözde belediye başkanlarını demokrasi kahramanı olarak yutturmaya çalışıyorlar

Türk milletinin oyuna gelmeyeceğini, yüzdükleri tehlikeli sular CHP yönetiminin başına bela olacağını belirten İsmet Büyükataman yazılı basın açıklamasında şunları söyledi:

"Kamuoyunun CHP’li Özkoç’tan cevap vermesini beklediği sorular; milletvekili arkadaşlarıyla birlikte gerçekleştirdiği bu ziyaretin Sayın Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile mi yapıldığı, fotoğraf karesine yansıyanın dışında ABD’de kimlerle görüştüğü ve bu görüşmelerde hangi kararların alındığıdır. PKK’nın bir terör örgütü olduğunu kabul etmek bir yana, teröristbaşı Apo’nun heykelini dikmeye kalkan HDP’li Demirtaş için kendini parçalayan, parti binalarını terör örgütü PKK’nın terörist toplama kampı hâline getiren HDP’li sözde belediye başkanlarını demokrasi kahramanı olarak yutturmaya çalışan Kılıçdaroğlu’nun HDP ile gerçekleştirdiği ittifak belli ki yalnızca seçimle sınırlı bir gizli işbirliği değildir.

CHP Tehlikeli Sularda Yüzüyor

Demokrasiden yana olan tüm güçlerin bir arada olması gerektiği söylemi ile gerçekte demokrasi dışı tüm aktörleri sahaya çağıran Kılıçdaroğlu’nun yolu yol değildir. Türkiye’yi karanlık bir koridora kıstırmak isteyen, Türkiye’de bir iç savaş çıkacağı sözde öngörüsünde bulunan yabancı merkezlerin piyonu hâline gelen bugünkü CHP yönetimi, tehlikeli sularda yüzmektedir. FETÖ ve PKK’nın siyasi temsilcisi olmaya heves eden CHP yönetimi bilmelidir ki büyük Türk milleti bu oyuna gelmeyecek, yüzdükleri tehlikeli sular CHP yönetiminin başına bela olacaktır." 

Milliyetçi Hareket Çizgisinden Sapmamıştır

Ne olduğu gibi görünen ne de göründüğü gibi olan Kılıçdaroğlu’nun kendi suyundan olan Grup Başkanvekili’nin Milliyetçi-Ülkücü Hareket adına konuşabilecek cesareti ve haddi kimden aldığını anlamak oldukça güç olduğunu ifade eden Büyükataman, Milliyetçi-Ülkücü Hareket ne yaptığını, ne söylediğini bilen, nereye ulaşmak istediğinin bilincinde olan muazzam bir fikir ekolüdür. Eylemlerinde ve söylemlerinde bir çelişki bulunmadığı gibi bir çelişki olduğunu iddia eden dönüp aynaya bakmalı ve kendisini sorgulamalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi; kurulduğu günden beri çizgisinde en ufak bir sapma, mensuplarında en ufak bir tereddüt görülmeyecek şekilde milletten ve milletin âli menfaatlerinden yana olmuştur." dedi.

Varsın birileri tövbesini bozsun; Milliyetçi Hareket sözüne sadıktır

"Partimiz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkması için ortaya attığı fikirlerin hayat bulması adına hem siyaset sahasında hem de toplumun buna hazırlanmasında bilimden sanata her alanda faal bir mücadelenin içerisindedir." ifadelerini kullanan MHP Genel Sekreteri Büyükataman,  "Dün Türkiye’yi ay yıldızlı bayrağımız yerine terör devletinin bol yıldızlı bayraklarıyla donatmaya kalkanların, bugün ettikleri tövbeyi bozduklarına şahit olmaktayız. Varsın birileri tövbesini bozsun, Milliyetçi Hareket sözüne sadıktır." dedi.

Cumhur İttifakı’na leke sürmeye kalkanlar

Türk milletinin düşmanlarına karşı büyük Türk milletinin desteğiyle mücadelelerinin durup dinlenmeksizin devam edeceğini hatırlatan Büyükataman, basın açıklamasını şu şekilde tamamladı:

Ülkücü Hareket, liderinin talimatları doğrultusunda 2023'te lider ülke, 2053'te süper güç olma ülküsü doğrultusunda çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Mazlumların duasını yüreğinde hisseden Milliyetçi Hareket, bu yolda önüne çıkacak engelleri bertaraf edecek güce ve kararlılığa ve donanıma sahiptir. Cumhur İttifakı’nın dağılmasını bekleyenler, darmadağın olacaktır. “Cumhur İttifakı’nda bir gedik açar mıyız?” diye düşünenler, kendi kazdıkları kuyuya düşeceklerdir. Cumhur İttifakı’na leke sürmeye kalkanlar, kendi pisliklerinde boğulacaklardır. Cumhur İttifakı, aydınlık Türkiye’nin teminatı, dünyanın huzura kavuşmasının yegâne ümididir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)