Cumhur İttifakı’nın baraj kararı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim barajına dair basın açıklaması yaptı. Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın baraj kararının yüzde 7 olarak tescillendiğini söyledi.

MHP 01.09.2021, 21:55
Cumhur İttifakı’nın baraj kararı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli seçim barajının yüzde 5 mi, yüzde 7 mi olsun tartışmalarının lüzumsuz olduğununu belirterek, Cumhur İttifakı’nın baraj kararının yüzde 7 olarak tescillendiğini açıkladı.

Baraj kararı yüzde 7 olarak tescillenmiştir

MHP Lideri Devlet Bahçeli, şunları kaydetti: Cumhur İttifakı’nın iki ana partisi kurulan bir komisyon marifetiyle, seçim sistemi ve barajın oranı hususunda samimi ve iyi niyetli şekilde görüşmeler yapıldığını ifade ederek, "Televizyon ekranlarında bilirkişilik taslayan kerameti kendinden menkul şahıslarla, gazete köşelerinde ahkâmlar kesen bazı kalem sahiplerinin seçim barajı etrafında anlamsız tartışmaları körüklemek istedikleri anlaşılmaktadır. Bu yolla da Cumhur İttifakı sanki bir görüş ayrılığı varmış gibi ima, ihsas ve hatta iddia içine gömülmüşlerdir." dedi.

Cumhurbaşkanı'nın Bosna-Hersek ve Karadağ ziyaretinin ardından uçakta bulunan basın mensuplarına barajın yüzde 7 olacağını açıkladığını kaydeden Devlet Bahçeli, Nitekim baraj konusundaki arayış ve çalışmalar bu açıklamayla noktalanmış ve Cumhur İttifakı’nın baraj kararı yüzde 7 olarak tescillenmiştir. Artık başka bir değerlendirmeye de gerek kalmamıştır." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)