Deniz Depboylu Kimdir? (MHP Başkanlık Divanı)

Milliyetçi Hareket Partisi 12. Olağan Büyük Kurultayının gerçekleştirilmesinden sonra MHP'yi yönetecek kurmay isimlerden birisi de Deniz Depboylu oldu. Depboylu, Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır.

MHP 25.03.2018, 18:47 25.03.2018, 19:31
Deniz Depboylu Kimdir? (MHP Başkanlık Divanı)

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin listesinde 7 yeni isim yer aldı. MHP'yi yönetecek kurmay isimlerden birisi de Deniz Depboylu oldu. Yaşar Yıldırım, İzzet Ulvi Yönter, Fethi Yıldız, Deniz Depboylu, Sefer Aycan, Kamil Aydın ve Fatih Çetinkaya MHP'de yönetime giren yeni isimlerdir.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin  yeni Başkanlık Divanının tek kadın üyesi Aydın Milletvekili Deniz Depboylu oldu. 

Deniz Depboylu, Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır.

Deniz Depboylu Kimdir? 

7 Haziran 1968 tarihinde Aydın’da doğan Deniz Depboylu, İlk, orta ve lise eğitimlerini Aydın’da tamamladı. 1991 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalından mezun olan Depboylu, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Süleyman Demirel Üniversitesinin Aile Danışmanlığı Sertifika programları, Orta Doğu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinin düzenlediği Aile ve Evlilik Terapileri eğitimi, Türkiye KDT Derneğinin Avrupa Davranış ve Kognitif Terapileri Birliği (European Association for Behaviour and Cognitive Therapies - EABCT)’nin eğitim standartlarına göre düzenlenen "Kognitif (Bilişsel) ve Davranış Terapileri (KDT)" eğitimlerini aldı.

2012 Yılında Milliyetçi Hareket Partisi Nazilli İlçe Teşkilatı Yönetiminde görev alan Deniz Depboylu, 30 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşen yerel yönetim seçimlerinde Nazilli Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçildi. Nazilli Belediye Meclisi Başkan Vekili olarak ta görevini sürdüren Depboylu,  Nazilli Kent Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi ve Kadın Meclisi Başkanı oldu. 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi 25. Dönem milletvekili adayı da olan Deniz Depboylu evli ve iki çocuk annesidir.

Yorumlar (0)