Devlet Bahçeli; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ sosyal medya hesabı twitter üzerinden 1 mayıs mesajı verdi.

MHP 01.05.2021, 15:08 01.05.2021, 15:44
Devlet Bahçeli; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum

1 Mayıs dolayısıyla MHP Lideri Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından mesaj yayımladı. Bahçeli," Emek erdemdir, ekmektir, rızıktır, nimettir. Ne mutlu vatan ve millet sevgisiyle geleceği inşa eden, bu şuurla hayatını kazanan fedakâr emekçilerimize. Rabbim işlerini kolay etsin." dedi. 

EMEK İNSANDIR

Emek Demek, helal durum demek olduğunu belirten MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Emek, insandan ayrılamaz ve ayrı görülemez bir değerdir. Emek verilmeden, emek harcanmadan, emeğin karşılığı alınmadan hiçbir iş ya da çalışma sürecinin hayrından, saygınlığından, safiyetinden, saadet ve sahiciliğinden ahlaki ve manevi temelde bahsedilemez. Emek insandır. Zahmetsiz rahmet elbette olmaz. Zahmete katlanıp rahmeti hak eden temiz ve duru emektir. Biliyor ve inanıyoruz ki, alın teriyle elde edilmiş kazanç hem helal hem de kutsaldır. Bu zaviyeden baktığımızda emek demek helal duruş, helal duyuş, helal durum demektir." dedi.

Emekçinin fazileti alın terindedir

Emeğin fikrinin değerinde saklı olduğunu ifade eden Devlet Bahçeli, "Emeği sırf ekonomik kategoriye indirgemek, teorilerle izah etmek, mübadele ve mücahede çerçevesinde ele almak bir tarafı eksik bırakacaktır. Emek, emekçiyle anlamlı ve bütündür. Manevi yönü en az maddi yönü kadar önemli, hatta önceliklidir. Emek hayatın denge ve dinamiğidir.1 Mayıs’ı ideolojik ve siyasi önyargılara hapsetmek, marjinal ve yasa dışı örgütlerin ihanet zemini olarak görmek emekçilerimize büyük bir haksızlık ve husumettir. Emeğin fikri değerinde saklıdır. Emekçinin fazileti alın terindedir. Kavga ve karışıklık arayanların ne fikri ne de fazileti söz konusudur." dedi. 

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum

MHP Lideri Devlet Bahçeli, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ederk mesajında şu ifadelere yer verdi; KOVİD-19 tedbirleri kapsamında 17 Mayıs’a kadar uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı karanlık mahfiller belki aradıkları fırsatı bulamadılar, ancak emek ve emekçilerle ilgili istismarlarını da her müsait ortamda göstermeleri kuvvetle muhtemeldir.  Bunların oyun ve tahriklerine karşı her zaman uyanık olmak şarttır. Emeğin ve dayanışmanın gününü eşkıyalığın ve dalaletin ortamı haline getiren odaklara aziz milletimiz müsaade etmeyecektir. Bu vesileyle emekçilerimizi gönülden selamlıyor, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum. 

Beden, kol ve kafa gücüyle çalışan her emekçimizi, her işçimizi hasretle kucaklıyorum. Emek erdemdir, ekmektir, rızıktır, nimettir. Ne mutlu vatan ve millet sevgisiyle geleceği inşa eden, bu şuurla hayatını kazanan fedakâr emekçilerimize. Rabbim işlerini kolay etsin.  Cenab-ı Allah buyuruyor ki: “Biz her insanın kaderini kendi çabasına bağlı kıldık.”  Yüreğiyle çalışan ve üreten hiç kimse yalnız değildir.
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)