Devlet Bahçeli'den Asgari Ücret Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ Asgari Ücret ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

MHP 16.12.2021, 17:29
Devlet Bahçeli'den Asgari Ücret Açıklaması

Asgari ücret ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarında Asgari Ücret Tespit Komisyonunun çalışmalarını tamamladığını, nihayetinde Cumhurbaşkanı yeni asgari ücreti açıkladığını belirterek şunları söyledi:

Asgari ücret miktarı belirlenmiştir.

Milyonlarca işçimizin heyecan ve merakla beklediği asgari ücret rakamı yüzde 50,44 oranında yapılan zamla birlikte 2 bin 825 liradan 4 bin 250 liraya yükseltilmiştir. Memnuniyetle ifade ediyorum ki, son 50 yılda en yüksek asgari ücret miktarı belirlenmiştir. Asgari ücretten 2022 yılından itibaren gelir vergisiyle damga vergisinin alınmayacak olması da bir başka değerli ve sevindirici gelişmedir. Emeğiyle, alın teriyle, helal mücadelesiyle ekmeğinin peşinde olan kardeşlerimiz sahipsiz değildir, yalnız olmadıkları belgelenmiştir.

Bütün işçilerimize yeni asgari ücretin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum

Asgari ücret; “İşçilere normal bir çalışma günü karşılığı ödenen ve işçinin gıda, konut, giyim, sağlık, ulaşım ve kültür gibi zorunlu ihtiyaçlarını günün fiyatları üzerinden asgari düzeyde karşılamaya yetecek” ücrettir. Bu ücretin geldiği aşama yüreklere su serpmiştir. Bütün işçilerimize yeni asgari ücretin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İşçi ve işveren temsilcilerini kutluyorum. Konuya hassasiyetle yaklaşan ve işçilerimizin yanında duran başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımıza teşekkür ediyorum.

Verenlerden Allah razı olsun

Milliyetçi Hareket Partisi olarak, yeni asgari ücreti desteklediklerini belirten MHP lideri Devlet Bahçeli; "ülkemize güvenen, milli birlik ve dayanışma ruhunun varlığına hizmet eden herkesin, her insanımızın mutlak surette kazanacağına, huzurlu ve refah içinde bir geleceğe kavuşacağına inanıyoruz. İnsanlık tarihi göstermiştir ki, karamsarlık ablukası, umutlu ve imanlı duruş karşısında kırılıp dağılmıştır. Bugünkü şartlarda siyasette, ekonomide, diplomaside, güvenlik alanında sürdürülen haklı mücadeleye safiyetle omuz ve ömür verenlerden Allah razı olsun diyorum." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)