Devlet Bahçeli; Gezi Parkı’nda Denediler Olmadı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İran Türklüğünün bozguncuların ayaklandırma çağrısı yapan kanlı emperyalizmin tehlikeli tuzağına düşmeyeceğine inancının tam olduğunu söyledi.

MHP 05.01.2018, 22:48 05.01.2018, 23:44
Devlet Bahçeli; Gezi Parkı’nda Denediler Olmadı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli; İran’dan sonra sıranın Türkiye’ye geleceğini açık açık söyleyenler şunu unutmasınlar ki, Gezi Parkı’nda denediler olmadı, Kobani olaylarında sonuca gitmek istediler olmadı, 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsüyle son kozlarını oynadılar yine olmadı. Hangi çılgın, hangi çukur ve zillet zihniyeti Türkiye’yi kaosa sürüklemek istiyorsa karşısında etten duvar bulacaktır” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Bahçeli’nin de katılımıyla düzenlediği 1071 Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni’nin açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kentteki köy ve mahallelere uzun yollar, sulama sistemleri, hayvancılık kalkınma projeleri yaptıklarını anlattı.


Başkan Sözlü, “Belediyecilik anlayışımız MHP lideri Bahçeli’nin rehberlik ettiği, Atatürkümüz, gazi ve şehitlerimizin emaneti olan cumhuriyet kazanımlarını birinci öncelik haline getirip şehrimize ve halkımıza hizmet ederken, kendi milli manevi değerlerini yücelten bir anlayıştır.  15 Temmuz’da sizin darbe girişimine karşı tavrınızı talimat bildik." dedi.

"Adana’ya yan bakan ya gözünden ya ömründen olmuştur." 

Adana'nın tarih, vatan, bayrak ve şuur olduğunu vurgulayan Bahçeli, Adanalıları ise yiğit, gözü pek, dost canlısı ve temiz canlı olarak nitelendirdi. Adana ve Adanalılara övgülerini sürdüren Bahçeli, Adana müsamaha göstermemiş, müsterihleri döktükleri kanda dökmüştür. Adana’ya yan bakan ya gözünden ya ömründen olmuştur. İşgal yıllarında Adana’nın direnişi hala dillerdedir. Düşmana karşı dik duruşuyla Adanalılar tarihe altın harflerle yazılmışlardır. Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümünde, bin 71 hizmetin temel atma ve açılış töreni elbette bugüne özel mana katmıştır. Bundan 96 yıl önce düşman unsurlarına Adana’yı dar eden aziz ecdadımızın muhterem ahvadı yine bir 5 Ocak günü kendine yakışanı yapmıştır. Adana’yı hak ettiği yere taşımak için emek verenler hiçbir şartta taviz vermemişler, teslimiyetin kara kaplı defterine veresiye yazdırmamışlardır çünkü kahramanlık Adana’nın göbek adıdır."dedi.

"Afrin mutlaka temizlenmelidir"


Türkiye’de ve komşu coğrafyalarda olağanüstü gelişmeler yaşandığına dikkat çeken Devlet Bahçeli, “Güney sınırlarımız boyunca dengeler öylesine sarsılmıştır devlet bahceli adana konusmasiki Türkiye açıkça tehdit edilmekte. Terör örgütleri zehir saçmaktadır. Kandil’in yanında bilhassa Afrin, Cezire, Kobani, Tel Abyad, Mumbiç insanlık düşmanlarının denetim ve kontrolündedir. Vatan topraklarının çevresinde tek bir terör örgütünün varlığına asla izin verilmemelidir. Teröristler neredeyse oraya girilmeli, taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakılmamalıdır. Öncelikle ve süratle Afrin mutlaka temizlenmelidir. Sınırlarımızın dibinde korsan ve terör devleti kurulmasına en küçük göz yumma hali felaketimize neden olacaktır. Haine merhamet olmaz. Haine acıma hiç olmaz. Türkiye’ye saldıranlar doğduklarına pişman edilmelidir. Bekamızın muhafazasında başka çare yoktur” şeklinde konuştu.

Hükümete terörle mücadele ve dış politikalarında verdiğimiz destek tamdır ve sürecektir.


Ortadoğu ülkelerinin iç savaş şartlarına hapsedilmesinin devrede olduğunu dile getiren Bahçeli, Irak, Lübnan, İran, Suriye’deki mezhepsel karışıklıklara ve savaşlara işaret etti. Asıl hedefin İslam olduğunu kaydeden Bahçeli, “Bölgemiz büyüyen bir etkiyle barut fıçısı haline gelmektedir. Komşu ülkelerin birinde yaşanan şiddetli bunalım ülkemizi de etkileyecektir. Hem ülkemizin hem komşu ülkemizin toprak bütünlüğü kararlı bir şekilde savunulması tarihi ve kaçınılmaz bir şeydir. Türkiye milli bekasını koruma amacından asla taviz vermeden yoluna devam edecektir. Hükümete terörle mücadele ve dış politikalarında verdiğimiz destek tamdır ve sürecektir. Kimsenin kuşkusu olmasın. Mili birlik ve beraberlikle karanlık hesapları hüsrana uğratacağız. Bölgemizde istikrar vadeden güçlü bir ülke olarak mazlumların güvenli sancağı, zalimlerin korkulu rüyası olmayı sürdüreceğiz" dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, ABD’de süren davada itirafçılık yapan Reza Zarrab hakkında ise, “Bu şarlatan şayet ABD kanunlarına göre bir suç işlemiş olsaydı yargılanıp ceza alması normal karşılanacaktır ancak suç Türkiye’de işlenmiştir o halde bu suçun hesabının sorulacağı hukuk sahası ABD değil Türkiye’dir” dedi.


Bahçeli, FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen’i iade etmeyen ABD’nin düne kadar Türkiye’nin müttefiki olduğunu, bu şartlarda ilişkilerin iyiye gitmeyeceğini aktardı.
İran’daki olaylara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, bu karışıklıkları ABD ve İsrail’in alevlendirdiğini anlattı. ABD’nin Suriye’de PYD’yi, Türkiye’de PKK’yı, İran’da olaylara karışan PJAK’ı desteklediğini aktaran Devlet Bahçeli, şunları söyledi:


“İran’ın birliği savunulmalı, komşuluk ilişkilerinin gereği yapılmalıdır. İran Türklüğünün, bozguncularının ayaklandırma çağrısı yapan kanlı emperyalizmin tehlikeli tuzağına düşmeyeceğine inancım tamdır kaldı ki beklentimiz de budur. İran’dan sonra sıranın Türkiye’ye geleceğini açık açık söyleyenler şunu unutmasınlar ki Gezi Parkı’nda denediler olmadı, Kobani olaylarında sonuca gitmek istediler olmadı, 15 temmuz FETÖ darbe teşebbüsüyle son kozlarını oynadılar yine olmadı. Hangi çılgın, hangi çukur ve zillet zihniyeti Türkiye’yi kaosa sürüklemek istiyorsa karşısında etten duvar bulacaktır. Bunların topu gelsin asla ve asla başaramayacaklardır. 4 parçalı sözde Kürdistan için zaman ve zemin yoklayanlar 4 ayaklı ateşte yanmaktan kurtulamayacaklardır.”
 

Yorumlar (0)