Devlet Bahçeli; Herkes Ayağını Denk Alsın!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Koray Aydın’ın "Liderimiz Devlet Bahçeli" sözlerinde kasıt olup olmadığına ilişkin soruya cevap verdi. Bahçeli; "Orada bir siyasi partinin Genel Başkanını yuhalattırabilecek bir tarzda gaf olmaz." dedi.

MHP 30.07.2018, 19:41 30.07.2018, 20:16
Devlet Bahçeli; Herkes Ayağını Denk Alsın!

Bahçeli, Koray Aydın’ın "Liderimiz Devlet Bahçeli" sözlerinde kasıt olup olmadığına ilişkin soruya, “Kesinlikle. Orada bir siyasi partinin Genel Başkanını yuhalattırabilecek bir tarzda gaf olmaz. Eğer bu yuhalama başlarsa bunun altından İYİ Parti kalkamaz. Herkes ayağını denk alsın” ifadelerini kullandı.

"Bunun altından İYİ Parti kalkamaz"

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, TBMM Başkanvekili Celal Adan’ı ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ı makamlarında ziyarette bulundu. Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi kabul etti. Kabulde, TBMM Başkanvekili Celal Adan, MHP Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve İsmet Büyükataman ile MHP Grup Başkanvekilleri Erkan Akçay ve Erhan Usta hazır bulundu.

Meclis Başkanı Yıldırım'ı ziyaretinden sonra gazetecilere açıklamada bulunan Bahçeli; İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın "Liderimiz Devlet Bahçeli" ifadesine ilişkin soruya, “Gaf, sürçü lisan kelimesi, bunlar bir kelime veya o kelimeyi oluşturan birkaç hece arasında bazı yanlış telaffuz veya yanlış kavramlar nitelendirilebilecek konuşmalar yaptığınız taktirde bunun adı gaf olur. Koskoca bir cümlenin içerisinde gaf olmaz. Bana ulaşan bilgiler çerçevesinde Sayın Genel Başkan Yardımcımız Semih Yalçın’ın ifade ettiği gibi dört kişi arasında eğer bir konuşma, planlama, dışarıdaki kitleyi yönlendirmeye yönelik bir gaflete düşmüşlerse çok büyük hata işlemişlerdir” ifadelerini kullandı. 

Bahçeli, "Kasıtlı olduğunu düşünüyor musunuz" sorusuna ise “Kesinlikle. Orada bir siyasi partinin Genel Başkanını yuhalattırabilecek bir tarzda gaf olmaz. Eğer bu yuhalama başlarsa bunun altından İYİ Parti kalkamaz. Herkes ayağını denk alsın. Ne yapmak istiyorlarsa ona göre hareket etsinler” dedi. 

İYİ Parti’den kopuşlar olup olamayacağına ilişkin soruya ise Bahçeli, “Kopmalar olur mu, olmaz mı bilemiyoruz. Bizden koptukları biliniyor. Tekrar kopanlar bize gelir mi onu bilemiyorum. Ama bazıları var ki hiçbir şart altında MHP ile beraberlikleri kalmamıştır" şeklinde cevap verdi. 
                       

Yorumlar (0)