Devlet Bahçeli İdam İstedi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamada bulundu.

MHP 09.05.2017, 11:39
Devlet Bahçeli İdam İstedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, idamla ilgili olarak grup toplantısında yaptığı konuşmada: “MHP buradadır, bu bahsin kapanmasını acilen beklemektedir. Vatan hainlerine cezaysa ceza, idamsa idam. İşte er meydanı, işte Türkiye Büyük Millet Meclisi. Cumhurbaşkanı kanun önüne gelirse onaylayacak mıdır? Evet. O halde durmayalım, alttan almayalım, geciktirmeyelim. Türkiye’nin kendi göbek bağını nasıl kestiğini, nasıl keseceğini herkese gösterelim” dedi.

“CHP kaosun dibinde"

“CHP kaosun dibinde, anlaşmazlıkların girdabındadır” diyen Bahçeli, “Bugün oyun var diye sızlananlar, dün bize karşı oynanan oyunlarda figüranlık rolüne bürünmekten utanmamışlardı. CHP’nin yanında hizalanan diğerleri ise dağılmış, vurgun yemiş haldedir.  MHP’nin varlığını kafeslemek, ülkülerini kötülemek için her yolu deneyen gafillere oksijen çadırı görevi gören CHP, sonunda kazdığı kuyuya düşmekten kurtulamamıştır. Elbette CHP’de yaşananlar bizim doğrudan ilgi sahamız içinde değildir. Ancak bir hakkı teslim, bir doğruyu tespit amacıyla lafımızı esirgemeyeceğiz. 16 Nisan’dan hemen sonra yeni bir parti kurma konusunda mekik dokuyan, zemin yoklayan, hava koklayan, maksatlı ziyaretlerle iş birliği kanalları açmaya yeltenenler hayal aleminden hala çıkamayan siyasi mağluplardır. Türk milleti 16 Nisan’da herkese yerini göstermiş, dersini vermiştir. Türkiye yeni bir hükümet sistemine geçmiştir. Bu demokratik sonucu hazım ve sindirim güçlükleri çekenlerin hayır iradesini siyasileştirip bir alanda toplama emelleri olmayacak duaya amin demekle eşdeğerdir” dedi.

Türk siyaseti ve siyasi partiler geleneksel çatışma dinamiklerinden, yıllarca birikmiş uzlaşmaz çelişkilerden, akıl körlüğüne işaret eden yel değirmenleriyle cebelleşmekten artık kaçınılması gerektiğini belirten Bahçeli Önünüzdeki dönem ve süreçi şöyle değerlendirdi:

Kutuplaşma yerine kucaklaşmak,

Kavga yerine konuşmak,

Kaynama yerine kaynaşmak,

İçe kapanmak yerine dışa açılmak asıl ve esas olmalıdır." şeklinde değerlendirdi.

Siyaset, en başta bir toplumsal faaliyet alanı, başka bir deyişle insan eyleminin kolektif teşkilatlanma biçimi olduğunu söyleyen Bahçeli; Doğal olarak siyaset, hepimizi ilgilendiren müşterek konularda alınan kararlara katılımı gerektirir ve birlikte yaşamanın cazibesini artırır.Değer ve ahlakla bağını koparmış olan siyaset anlayışlarının, kaos ve kargaşaya ortam hazırlaması kaçınılmazdır. Bu itibarla siyasetimizi mutlaka ahlak ilkeleriyle derinleştirmek, milli ve manevi değerlerle çevrelemek zorundayız.Ancak son yaşananlara baktığımızda, bunun gerçekleşme ihtimalinin ne kadar tartışmalı olduğunu da görüyoruz. Siyaset elbette, olanla ilgilendiği kadar, ‘nasıl olması’ gerektiği üzerine de kafa yormalıdır. Ve geleceğin milli beklentiler çerçevesinde dizayn ve planlamasını şimdiden yapmalıdır. Bizim yakın geçmişte ortaya koyduğumuz, 2023 Lider Ülke Türkiye hedefinin arkasında bu anlayış bulunuyordu. Dünyayı ‘Türkçe okuma kararlığımız ilhamını buradan almıştı.Tam 17 yıl önce ‘Yüzyılla sözleşme’ beyanımızı ortaya koyarken, kafamızda bunlar vardı. ‘Sonsuza kadar var ol Türkiye’ haykırışımızın altında bugünden geleceğe uzanacak kudretli bir ülkeye duyulan özlem yatıyordu.

“Bizimle yürü Türkiye” çağrımız demokrasi ve milli iradeye duyduğumuz bağlılığı dile getiriyordu. “Hakk’ın yolunda, milletin yanında” ifadesiyle doğru ve şuurlu siyasetimizin, “bu ülke için yeminimiz var, vazgeçilmez” derken de tavizsiz ve tarihi duruşumuzun beyanı seslendirilmişti. İnanıyorum ki çok değil, yakın bir zaman içinde siyasetimize yön veren milliyetçilik ve demokrasi ilkelerini bir bütünlük ve program dâhilinde uygulamamız halinde, Türkiye’nin mumla aradığı dayanışma ve bütünleşme sancıları kesinkes dinecektir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)