Alexa

Devlet Bahçeli, İstanbul İçin Partisinin 5 Ana Stratejisini Açıkladı

MHP Lİderi Devlet Bahçeli, "Beka için milli karar, cumhur için istikrar" temalı iftar programında yaptığı konuşmada 23 Haziran için partisinin Beş ana stratejisini açıkladı.

Devlet Bahçeli, İstanbul İçin Partisinin 5 Ana Stratejisini Açıkladı

Devlet Bahçeli, partisinin İstanbul İl Başkanlığınca WOW Airport Hotel düzenlenen "Beka için milli karar, cumhur için istikrar" temalı iftar programında yaptığı açıklamada, tarihi görev ve sorumluluğun herkesin omuzlarında olduğunu vurgulayarak, "Sandığa sahip çıkacağız. Sandık güvenliğini tesadüflere bırakmayacağız. İstanbul seçimlerine hazırlık aşamasında, beş temel stratejimize ilaveten, bütün Anadolu'yu, bütün Türkiye'yi İstanbul için seferber etmek yer alacaktır." dedi. 

Beş ana stratejiyle 23 Haziran'a hazırlanacağız.

Cumhur İttifakı'nın başarısı için tüm ülkücüler ve teşkilatların aktif şekilde sahada olacaklarını belirten MHP Lideri Devlet Bahçeli; MHP'nin stratejisini şöyle anlattı; 

  1. Tam saha pres yapacak
  2. AK Parti’yle uyumlu ve ahenkli bir dil kullanılacak
  3. Yüz yüze iletişime önem ve öncelik verilecek, iftar ve sahurlarda vatandaşlarımızla iç içe olunacak, herkese ulaşılacaktır. 
  4. Hemşehri profiline uygun olacak şekilde temas ve diyaloglar derinleştirilip zenginleştirilecek
  5. Cumhur İttifakı'nın ülke genelinde 24 Haziran'da almış olduğu oy oranının gerisine düşülmeyecek

MHP'nin İstanbul’da Genel Koordinatörlerini açıklayan Devlet Bahçeli görevlendirmeleri şu şekilde yaptı:

Birinci Bölge Koordinatörü: Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Edip Semih Yalçın

İkinci Bölge Koordinatörü: Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili  İzzet Ulvi Yönter

Üçüncü Bölge Koordinatörü: Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız,  Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu

Bahçeli; "İstanbul'da istikbali aydınlatacak yıldırım çakmalı, Sayın Binali Yıldırım Büyükşehir Belediye Başkanı olmalıdır. Cumhur İttifakı bereketli beraberliktir. 23 Haziran’da İstanbul kazanacaktır. 23 Haziran'da umut kazanacaktır. 23 Haziran'da huzur kazanacaktır." ifadelerini kullanarak;  İstanbul'un sağduyunun birlikteliğiyle güçleneceğini aktaran Bahçeli, "Türkiye feraha kavuşacaktır. 23 Haziran’da yol, köprü, metro inşaatları, istihdamdaki artışlar, parlak projeler İstanbul’u kanatlandıracaktır. Cumhur İttifakı, İstanbul’u ve ülkemizin tamamını kucaklamaktadır. Hiçbir insanımızı ayırmayacağız. Hiçbir insanımızı ayrı ve öteki görmeyeceğiz." dedi.

Sandığa sahip çıkacaklarını belirten Bahçeli; "Sandık güvenliğini tesadüflere bırakmayacağız. İstanbul seçimlerine hazırlık aşamasında, beş temel stratejimize ilaveten, bütün Anadolu'yu, bütün Türkiye'yi İstanbul için seferber etmek yer alacaktır." dedi. 

Devlet Bahçeli açıklamasını şöyle sürdürdü; bu istikamette yalnız İstanbul il sınırlarına münhasır değil, bütün vatan sathını esas alan, kapsamlı bir seçim çalışması yapmak için kolları sıvadıklarını ifade ederek, İstanbul'da en büyük hemşehri profiline sahip, nüfusu 250 bin ve üzerinde olan Sivas'tan başlayarak Kastamonu, Ordu, Giresun, Tokat, Samsun, Erzurum, Malatya, Trabzon, Sinop, Erzincan, Rize, Kars, Ardahan ve Mardin illerimizin il başkanlarıyla 9 Mayıs Perşembe günü Ankara’da toplantı yaptık. Müteakip süreçlerde diğer il başkanlarımızı da Ankara'da toplayıp görevlendirmeleri yapacağız. Tek bir insanımızı ihmal etmeyeceğiz. Sandığa gitmeyen yaklaşık 1 milyon 700 bin insanımızla, oyu geçersiz olan yaklaşık 300 bin insanımızla ilgili hem söylemsel hem de siyasi eylem bazında çalışmalar yapacağız." 

Görevlendirdikleri il başkanlarının İstanbul'da hemşehrileriyle, hemşehri dernekleriyle doğrudan bağlantı kurarak Cumhur İttifakı'nın değerli adayı Binali Yıldırım için destek isteyeceklerini aktaran Bahçeli, "Başarmak zorundayız. Başka seçenek tanımıyoruz, çünkü gemileri yaktık. Kirli oyunları bozmalıyız, İstanbul'u abluka altına almak için çırpınanları şaşkına çevirmeliyiz.

Tecrübeyse aranan, adamlıksa gözlenen, çalışkanlıksa görülmek istenen doğru isim Sayın Binali Yıldırım'dır. Birikimse arzulanan, devlet ve siyaset ahlakıysa beklenen, doğru adres Sayın Binali Yıldırım ve Cumhur İttifakı'dır." 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 00:12
YORUM EKLE