Devlet Bahçeli: Onlar insanlık tarihinin yüz karaları

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ sosyal medya hesabı twitter üzerinden ülke gündemine ilişkin mesaj verdi.

MHP 18.12.2016, 19:53 18.12.2016, 20:52
Devlet Bahçeli: Onlar insanlık tarihinin yüz karaları

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı  Devlet BAHÇELİ sosyal medya hesabı twitter üzerinden ülke gündemine ilişkin mesaj verdiği mesajda; 15 Temmuz ve sonrası şiddeti artan terörle mücadele ederken diğer yanda özlem ve hayallerini diri tutmaya çalıştığını belirtti.

TERÖR MİLLETİN OCAĞINA ATEŞ DÜŞÜRÜYOR

MHP Lideri Devlet Bahçeli; Terör devası bir milletin ocağına ateş düşürüyor! Kalkmak, doğrulmak istiyoruz; ne var ki her seferinde yeni bir ateşle yanıyoruz. Son bir hafta içinde önce Beşiktaş, ardından Kayseri derken, 58 şehidimizin acısıyla kavrulduk. Farkında mısınız, sürekli can veriyoruz. Terör örgütleri aralarında kurduğu zalim ittifakla Türkiye’ye meydan okuyor. FETÖ’nün bıraktığı yerden PKK, PYD ve diğerleri devam ediyor. Milli mukavemetimizi kırmak, milli birliğimizi yıkmak için büyük bir oyun sahneleniyor. Birbirimize düşmemiz planlanıp provoke ediliyor."dedi.

OYUNA GELMEYİZ OYUNCULARA KANAMAYIZ

Devlet Bahçeli; "şu anda muhtaç olunan tek şeyin merhum Cemil Meriç’in ifadesiyle söyleyecek olursam; ölçüdür, dengedir, soğukkanlılıktır. Gerisi maceradır. Ne kadar haklı olsak da, ne kadar dayanılmaz saldırılara maruz kalsak da, sağduyumuzu kaybetmeyeceğiz, dahası oraya buraya savrulmayacağız."dedi.

Hainler sokakların karışmasını istediğini. Dağda yapamadıklarını şehirlerde görmeyi umduklarını ifade eden Bahçeli; "Oyuna gelemeyiz, oyunculara kanamayız. Bir vatanımız, bir istikbalimiz var. Geçmişte daha korkunç tuzak ve tahrikleri bertaraf etmiş bir milletin henüz yazılmamış destanları var." dedi.

DEVLET GÜÇLÜDÜR, İHANETİN HAKKINDAN GELECEKTİR

Keyseri'deki bombalı saldırıya da temas eden Bahçeli; "Çarşı iznine çıkmış savunmasız evlatlarımıza kast etmiş korkak ve alçakların Türkiye’yi karıştırmasına müsaade etmeyiz, etmeyeceğiz. Onlar fistan giyip sıkıyı görünce kaçıyorlardı. Onlar insanlık tarihinin yüz karaları, onlar yaratılmışların en aşağısıdır. Ve onlar katildir. Türkiye’nin gündemini katiller belirleyemez. Hassasiyetlerimizi kaşıyarak ülkemizi iç kargaşa ve çatışma ortamına sürüklemeyi başaramazlar. Devlet güçlüdür, ihanetin hakkından gelecektir. Zira başka çare yoktur. Bize düşen omuz vermek, dua etmek, mücadeleyi kolaylaştırmaktır." dedi.

Bahçeli Sosyal Medyadan gündem üzerine mesajlarını şöyle devam ettirdi:

BOMBACI CANAVARLAR

İçimiz yansa da, provokasyonların cazip davetine tamam diyemeyiz. Binaların kundaklanmasını doğru ve makul göremeyiz.
Hainlerin amacı milli aklı karıştırmak, toplumsal düzeni baltalamak, herkesin kendine göre kurguladığı hak arayışını hızlandırmaktır.
Huzursuzluk ve istikrarsızlık kendi içinde yeni cevaplar üretecek, yeni arayışlara kapı açacaktır. Ve bu demokratik sınırlarda olacaktır. Kürt kökenli kardeşlerim de terörün cereme ve cefasını çekmişlerdir. Bombacı canavarlara en kesif tepkiyi mutlaka göstereceklerdir. Türk-Kürt arasına nifak sokarak kanlı boğuşmaya çekmek hiçbir şerefsizin ulaşamayacağı kör bir gayedir. Millet birliğine sahip çıkacacaktır.

ZİLLET VE REZALETİNKÖKLERİNE BİRLİKTE ENGEL OLACAĞIZ

Terör zulümdür ve zulüm karşısında tarafsız kalmak günaha, dökülen kanlara, ihanete ortak olmaktır. Millet zulme rıza göstermeyecektir. Türk tarihi aynı zamanda kardeşliğin, kaynaşmanın ve kucaklaşmanın tarihidir. Bu tarihi tersine çevirmek iblis uşaklarına nasip olmayacaktır. Milletim üzülmesin, hüzünlenmesin, kaygı ve korku taşımasın, karamsarlığa düşmesin. Hiçbir çıldırmış istiklalimizi söndüremeyecektir. Her nefes alışımızda içimiz vatan aşkıyla dolarken, yediği içtiği haram zıkkım olan zillet ve rezaletin kölelerine birlikte engel olacağız.

Bilesiniz ki, Allah bizimledir, çünkü Allah doğrunun, doğru olanın, mazlum gönüllerin yanındadır, yarım kalan ümitlerin yegane yardımcısıdır. Büyük Türk düşünürü Yusuf Has Hacip’in şu sözleri hepimizin rehberidir: “Onurla insan düşmanı dağıtır, düşmandan önce onursuz kaçar.”
 
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)